Autodestrukcyjny telefon od BlackBerry i Boeinga w przygotowaniu!

fot. boeing.com/boeing/defense-space/ic/black/index.page

fot. boeing.com/boeing/defense-space/ic/black/index.page

fot. boeing.com/boeing/defense-space/ic/black/index.page

Dwie czołowe firmy w branży telefonów i samolotów połączyły siły, aby opracować jeden z najbezpieczniejszych smartfonów, jaki kiedykolwiek powstał. Czy okaże się to możliwe i przede wszystkim w jaki sposób będzie on działał?

Swego czasu pisaliśmy o modelu Blackphone, który miał być obecnie najbezpieczniejszym telefonem. Urządzenie pozwalało na szyfrowanie wiadomości czy w pełni anonimowe przeglądanie internetu. Tym razem mowa jednak o modelu Boeing Black, którego projekt został podjęty już wcześniej, ale dopiero od niedawna w jego realizację zaangażowano także firmę BlackBerry. Ta pomoże w przygotowaniach oraz wprowadzeniu urządzenia.

Nowe urządzenie powstające w ramach współpracy wymienionych firm będzie szyfrowało nasze wiadomości i połączenia. Ochronie podlegają też wszystkie dane zebrane w pamięci telefonu, które również będą zaszyfrowane. Te funkcje jednak wydają się zbliżone do możliwości Blackphone’a. Co więcej może zapewnić nam telefon Boeing Black? Nowością będzie na pewno możliwość autodestrukcji urządzenia, która może być dokonana chociażby poprzez naruszenie danych systemu ochrony bądź za decyzją użytkownika. Taki rodzaj zabezpieczenia powinien zadowolić wszystkich nieufnych, chociaż trzeba przyznać, że brzmi to odrobinie zaskakująco i niepokojąco.

Ponadto urządzenie będzie posiadało dwie karty SIM a także umożliwiało nawiązanie łączności z satelitami czy czujnikami biometrycznymi. Więcej o projekcie tutaj.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Coraz więcej użytkowników ceni sobie poczucie bezpieczeństwa lub pewien rodzaj komfortu, który pozwala pozostać w pełni anonimowym użytkownikiem sieci czy społeczności. Już teraz bowiem różnego rodzaju programy analizują wiele z naszych wiadomości i pozostawionych „ciasteczek” internetowych, aby te dane zostały potem udostępnione osobom/firmom trzecim. Jednak Boing Black nie będzie raczej kierowany do użytkowników obawiających się procesów z serii Big Data.

Ambicją twórców jest raczej stworzenie urządzenia z myślą o członkach agencji rządowych czy cywilów wyjątkowo ceniących anonimowość i przekazujących poufne informacje.

fot. boeing.com/assets/pdf/defense-space/ic/black/boeing_black_smartphone_product_card.pdf

fot. boeing.com/assets/pdf/defense-space/ic/black/boeing_black_smartphone_product_card.pdf


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.