Apple zmienia sposób wyświetlania poziomu zasięgu w iOS 11

fot. bank zdjęć shutterstock.com

Spostrzegawczy widzowie konferencji Apple, na której zaprezentowano system iOS 11, mogli zauważyć, że wraz z nim zmianie ulegnie także jeden z istotnych elementów widocznych na ekranie. Firma powraca do pierwotnej formy informowania o zasięgu za pomocą kresek.

Pierwotnie Apple wyświetlało poziom zasięgu na swoich urządzeniach za pomocą pięciu różnej wysokości kresek. Ich poziom dawał jasny komunikat o tym, czy posiadamy silny czy słaby zasięg. Jednak wraz z wprowadzeniem w 2013 roku systemu iOS 7 zawierającego wiele graficznych modyfikacji, zmieniono tę formę na pięć małych kropek. To, ile z nich jest wypełnione wskazuje na siłę sygnału.

fot. extremetech.com

fot. extremetech.com

Jak można było zauważyć w zrzutach ekranu z nowego systemu, które pojawiły się kilka dni temu podczas konferencji, w systemie iOS 11 Apple powraca do wcześniejszej formy i ponownie zobaczymy kreski.

fot. macworld.co.uk

fot. macworld.co.uk

Z czego wynika ta zmiana? Apple przez długi czas borykało się z problemem zasięgu w swoich urządzeniach i tym, że kreski widoczne na ekranie nie oddawały rzeczywistego stanu rzeczy. Dla przykładu użytkownik, u którego widoczne były cztery kreski zasięgu, w rzeczywistości miał ich na przykład dwie. Przypadłość taką odnotowało wielu użytkowników iPhone, którzy w 2010 roku złożyli pozwy o odszkodowanie. Jak się okazało, problem ten wynikał z błędu systemu, dlatego też podjęto prace nad naprawą oprogramowania. Jak można domniemać, producent najprawdopodobniej na dobre uporał się z błędami systemu i wyświetlane obecnie kółka oddają na tyle adekwatnie stan zasięgu, że marka może powrócić do pierwotnej formy kresek, bez obawy, że pojawią się przeinaczenia.

System iOS 11 pojawi się oficjanie jesienią i skorzystają z niego użytkownicy iPhone 7, 7 Plus, iPhone 6s, 6s Plus, iPhone 6, 6 Plus, iPhone SE oraz iPhone 5s. Posiadacze wcześniejszych modeli smartfona niestety nie będą mieli już możliwości aktualizacji oprogramowania.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.