Apple wykupiło Dark Sky. Co to oznacza dla użytkowników Androida?

źródło: shutterstock.com

Dark Sky to popularna aplikacja pogodowa, która cieszyła się subskrypcją wielu użytkowników systemu operacyjnego iOS i Android. Niestety, ci drudzy muszą powoli o niej zapomnieć, bo własnie przeszła w posiadanie Apple. A gigant jak wiemy, nie bardzo lubi dzielić się swoimi zdobyczami.

Dark Sky i Apple razem

źródło: apps.apple.com

Informację o tym, że Dark Sky zostało przejęte przez Google znajdziemy na blogu aplikacji. Czytamy tam także o celach Dark Sky, m.in. zachowaniu bezpieczeństwa czy dostarczaniu najświeższych i najbardziej wiarygodnych informacji o pogodzie, które pomoże im zrealizować współpraca z gigantem. Na blogu pojawiła się też informacja o tym braku zmian w dostępności i możliwości nabycia tej aplikacji w sklepie App Store, ale również o wycofywaniu jej ze Sklepu Play.

A co z użytkownikami Androida?

Jak zapewne łatwo się domyślić, ponieważ Apple wykupiło tę aplikację, użytkownicy Androida muszą się z nią pożegnać. W związku z tym, nie będzie ona już możliwa do pobrania. Dark Sky zapewnia natomiast, że wszystkie subskrypcje będą ważne do 1 lipca 2020 roku, kiedy to zamknie się ona w Sklepie Play. Sama witryna zostanie niezmieniona, aby móc dobrze obsłużyć klientów aplikacji API i iOS. W kwestii tych pierwszych, postanowiono nic nie zmienić dla stałych użytkowników, ale zaprzestać rejestracji nowych do roku 2021.

Pobierz na iOS


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.