Apple wprowadził jedną z najważniejszych funkcji do iMaców

fot. CC0 Public Domain

Lubicie funkcję Force Touch dostępną w Mac Bookach, dzięki której technologia dotykowa zyskała w oczach wielu użytkowników? Jeśli tak, mamy dla Was dobrą wiadomość – teraz ten sam efekt możecie osiągnąć na swoich iMacach.

Magic TrackPad 2, bo o tym cudeńku mowa, wspiera system Force Touch i jest nie tylko kolejnym, nic nieznaczącym dodatkiem, ale urządzeniem, które wyczuje napór nacisku i otworzy dzięki temu konkretne opcje i funkcje, o które będzie chodziło użytkownikowi.

fot. http://www.apple.com/

http://www.apple.com/

 

Dlaczego o tym piszemy? Bo po raz pierwszy w historii, Apple zdecydował się na wprowadzenie Force Touch do urządzeń desktopowych. Wcześniej, ten sam system dostępny był tylko Apple Watchach, który był pierwszym tego typu urządzeniem, 12-calowym MacBooku i najnowszych modelach MacBook Pro. To, co jest warte zanotowania, to usługa Force Click, dzięki której wprowadzono do systemu nowe gesty. Wystarczy dłużej przecisnąć track pad, aby stworzyć efekt kliknięcia.

Wprowadzony na rynek nowy Magic TrackPad 2 został ulepszony o efektywniejsze i wymieniane baterie, które powinny działać co najmniej miesiąc. Ponadto, jak sama firma twierdzi, nowy track pad jest o 30% bardziej wydajny niż jego poprzednik.

Jak wskazują już pierwsze opinie internautów, Magic TrackPad 2 został odebrany bardzo pozytywnie, a jeden z zainteresowanych powiedział, że te system jest zdecydowanie wygodniejszy niż klasyczna myszka i, że chyba już do niej nie wróci. Jeśli to tylko prawda, to pozostaje pogratulować nowego – nie nowego pomysłu zespołowi Apple, który prawdopodobnie jeszcze bardziej ułatwi użytkownikom codzienne korzystanie z ich iMaców.

 

 


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.