Apple Watch przede wszystkim ma być modny

iWatch_official_Apple

fot. apple.com/watch

Premiera inteligentnego zegarka od Apple została oficjalnie zapowiedziana na początek 2015 roku. Jednak po medialnej premierze wiadomo już coraz więcej. Przede wszystkim Apple adresuje swój produkt do szerszej grupy odbiorców. Nie tylko do sympatyków elektronicznych gadżetów, ale głównie do zainteresowanych modą, designem i oryginalnymi dodatkami.

Apple Watch, co już raczej przesądzone, nie będzie produktem (jak to z reguły bywało w przypadku firmy Apple) przełomowym technologicznie, co raczej produktem typu fashion, wzbudzającym pożądanie u osób dbających o własny, indywidualny styl. Stąd Apple wprowadza 29 modeli (często różniących się detalami), pogrupowanych w trzy kategorie (klasyczny, sport i z edycji specjalnej) oraz debiutuje na okładce chińskiego wydania „Vogue”.

iWatch_official

fot. apple.com/watch

Sama specyfikacja techniczna nie zachwyca, a bazujemy tutaj tylko na spekulacjach, bo oficjalne dane nie zostały jeszcze udostępnione. Przede wszystkim dwa rozmiary ekranu w różnych wersjach zegarka: 1,5 i 1,65 cala. Odporny na zarysowania ekran ma dodatkowo uwzględniać siłę nacisku, co pozwoli na zastosowanie technologii haptycznej. Oprogramowanie to specjalnie stworzona dla zegarka wersja systemu iOS. W środku układ Apple S1 ładowany indukcyjnie, wyposażony w 512 MB RAM i 4 lub 8 GB pamięci wewnętrznej. Nie jest to jednak nic pewnego.

Co nowego w Apple Watch?

Wiadomo z kolei na pewno, że nowy zegarek od Apple będzie miał pokrętło i zostanie ono sprytnie wykorzystane do obsługi urządzenia. O takim rozwiązaniu nie pomyślała konkurencja a przecież pokrętło to od zawsze stały element zegarka.

Zapowiada się też całkiem nowy rodzaj interfejsu przystosowany do rodzaju komunikatów, co oznacza, że każdego rodzaju powiadomienia na wyświetlaczu będzie się obsługiwać w trochę inny sposób. Wszystko ma być jednak intuicyjne, praktyczne i funkcjonalne.

Osobno kwestią pozostaje bateria, o której nie wiele wiadomo. Jeżeli zegarek nie będzie jednak w stanie wytrzymać przynajmniej jednego dnia bez ładowania, to raczej nie znajdzie licznego grona użytkowników.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.