Apple Watch 5 – czy warto w niego zainwestować?

Nowy zegarek od Apple’a rozbudzał ciekawość od samego początku. Tym razem, Apple zaprezentował WatchOS 6. Tymczasem my, przygotowaliśmy opis, abyście mogli zdecydować, czy warto w niego zainwestować.

Apple wypuściło w tym roku kilka nowych gadżetów. O alternatywach tych urządzeń pisaliśmy kilka dni temu, ale teraz przyszedł czas na gadżet obok którego nie możemy przejść obojętnie. Czym wyróżni się nowy Apple Watch 5 na tle starszych braci? W tym artykule znajdziecie dokładny opis zmian i funkcji jakie posiada urządzenie.

Nowy wygląd Apple Watcha 5

źródło: apple.com

Nowa tarcza Apple Watch 5 jest niezwykle urokliwa. Można dobierać do nich zarówno kolory, jak też kompilacje. Sprawia to, że zegarek wydaje się być narzędziem podążającym za modą.

Pojawił się również nowy format godzinowy-podwójny (godzina i minuty) lub pojedynczy (tylko godzina). Wybierając format jedynie z godziną, na środku pojawią się również wskazówki.

źródło: apple.com

Nowe i ulepszone funkcje zegarka

O jakich funkcjach mowa? Możemy je znaleźć na stronie apple.com, gdzie piszą na temat przewidywanych funkcji zegarka. Jednak specjalnie dla Was przygotowaliśmy skrót.

  • Audiobooki

Przy użyciu zegarka będziemy mogli korzystać z audiobooka. Posiada on umiejętność zapisywania momentu, w którym skończyliśmy poprzednie słuchanie.

  • Ulepszony kalkulator

W dodatku możemy również korzystać z kalkulatora na naszym nadgarstku, co ciekawe od teraz posiada wbudowaną funkcję odliczania napiwków i podziału rachunku ze znajomymi.

źródło: apple.com

  • Notatki głosowe, wiadomości i przypomnienia

Nowy Apple Watch 5 umożliwia nam nagrywanie notatek głosowych, a także wyszukiwania za pomocą głosu. W tym celu potrzeba jedynie nacisnąć ekran wyświetlacza. Aktualizacji uległa również funkcja przypominania w iOS 13 i macOS Catalina. W dodatku za pomocą jednego przesunięcia mamy dostęp do powiadomień: dzisiaj, zaplanowane, oflagowane i wszystkie, a także poszczególnych list w związku z utworzonymi przez nas kategoriami.

źródło: apple.com

W kwestii wiadomości również nastąpiła zmiana. Naklejki Memoji zostały jedynie dla tych, którzy łączą swój Apple Watch 5 z iPhonem. Nowe naklejki Animoji, które zostały dodane w iOS 13, umożliwiając użytkownikom Apple Watch wysyłanie ulubionych, spersonalizowanych naklejek.

  • Zdrowie 

Nowy Apple Watch 5 został wyposażony również w funkcje znaną z iPhone’ów, czyli mierzenie naszej aktywności fizycznej. Porównuje ona nasze postępy w ciągu ostatnich 90 dni z postępami z poprzednich 365 dni. Dzięki temu wiesz czy nastąpiła tendencja wzrostowa czy spadkowa. Dodatkowo, gdy nasza tendencja w związku z aktywnością spada – aplikacja oferuje pomoc w postaci wskazówek co zrobić, aby była na odpowiednio wysokim poziomie. Apple Watch 5 mierzy:  ruch, ćwiczenia, postawę, tempo chodzenia, chodzenie po schodach i ćwiczenia cardio.

Zegarek od Apple’a otwiera się również na kobiety – jego najnowsza aktualizacja posiada możliwość sprawowania kontroli nad cyklem miesiączkowym.

 

źródło: apple.com

Aplikacja Cycle Tracking umożliwia monitorowanie temperatury ciała kobiety, a także rejestrację dni płodnych i bezpłodnych. Co więcej wysyła także powiadomienia o nadchodzącej miesiączce. To doskonałe rozwiązanie dla każdej kobiety.

Obok mierzenia aktywności fizycznej i cyklu miesiączkowego, Apple Watch zawiera również funkcję bardzo istotną, która jest związana z naszym słuchem. Wyposażony został w aplikację Hałas, która mierzy natężenie decybeli i jeżeli jest ono zbyt wysokie, daje znać w postaci wibracji w okolicy nadgarstka. Stanowią one formę powiadomienia, dzięki któremu użytkownik może odejść z miejsca, które jest zbyt hałaśliwe.

źródło: apple.com

Wszystkie informacje, które zbiera Apple Watch zostają zapisywane na iCloudzie i w każdej chwili można do nich wrócić.

  • App Store?

Sklep z aplikacjami po raz pierwszy na Apple Watch. Taką możliwość daje nam oprogramowanie WatchOS 6. App Store wygląda podobnie jak na iPhonie. Możemy na swoim Apple Watch zobaczyć zrzuty ekranu, recenzje, a także kupować i instalować aplikacje. Wraz z pojawieniem się na zegarku sklepu App Store, pojawia się również kilka wstępnie zainstalowanych aplikacji, które oczywiście możesz usunąć.  W systemie watchOS 6 możesz usuwać aplikacje, takie jak alarm, minutnik, stoper, pilot, radio, EKG, oddychanie, hałas, śledzenie cyklu, itd.

źródło: apple.com

Czy warto zainstalować nowe oprogramowanie WatchOS 6?

Nowa aktualizacja dostępna jest od 19 września razem z iOS 13. Na ten moment, jest ona przystosowana do urządzeń Apple Watch 3 oraz nowszych modeli zegarka. Ci, którzy posiadają starsze modele, będą mogli cieszyć się WatchOS 6 dopiero pod koniec tego roku lub początkiem przyszłego.

Co ważne, w przyszłości twórcy Apple Watcha chcą, aby był on całkowicie niezależny od iPhone’a. W watchOS 6 beta dostępna jest funkcja aktualizacji Apple Watcha. W tym celu wystarczy jedynie wejść w ustawienia, wybrać opcję Ogólne, a następnie aktualizuj aplikację.

Mamy nadzieję, że takie posumowanie najważniejszych funkcji nowego zegarka od Apple’a sprawi, że sami zdecydujecie czy warto zainwestować w ten gadżet. Więcej informacji na jego temat znajdziecie również na stronie apple.com. Podoba Wam się nowy zegarek od Apple’a?


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.