Aplikacje z wirtualną rzeczywistością wkrótce będą jeszcze lepsze

https://developers.google.com/cardboard/

Wirtualna rzeczywistość już wkrótce przejdzie na kolejny, o wiele lepszy poziom. O co chodzi?

Skorzystamy na tym wszyscy, bo dzięki nowemu wsparciu SDK, programiści mają szansę niemalże zrewolucjonizować przestrzenny dźwięk w swoich wirtualnych aplikacjach. To, co czyni przestrzenny dźwięk w tego typu aplikacjach atrakcyjnym, to fakt, że dzięki niemu efekt “rzeczywistości” jest jeszcze lepszy i efektywniejszy.

W najnowszej notce blogowej, Google podkreślił, że do tej pory programiści eksperymentowali z podstawowymi wersjami dźwięku przestrzennego poprzez regulację głośnika w urządzeniu w trakcie jego używania. Ale z nowym wsparciem SDK, programiści mają o wiele szersze pole do popisu oraz zdecydowanie większą kontrolę nad dźwiękami, które usłyszymy później my, użytkownicy wirtualnej rzeczywistości.

“SDK łączy w sobie fizjologię głowy słuchacza z wirtualnymi źródłami dźwięku, które determinują, czego użytkownik słucha” – tak o nowej funkcji napisał Product Manager, Nathan Martz.

Co to oznacza dla użytkowników? Przede wszystkim o wiele wyższy poziom wrażeń z użytkowania aplikacji zapewniających wirtualną rzeczywistość. Realistyczne dźwięki będą tak naprawdę na wyciągnięcie ręki, bez konieczności dodatkowego sprzętu. To z kolei pozwoli na jeszcze większy rozwój VR. Google udostępnił programistom łatwy w obsłudze system oraz aplikację, która ma pomóc im w kolejnych eksperymentach z funkcjami audio.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.