Aplikacje mobilne do rozpoznawania muzyki

źródło: shutterstock.com

Jednym z ciekawszych rozwiązań, które zyskuje na popularności są aplikacje do rozpoznawania muzyki. Dzięki nim w jednej chwili można odnaleźć tytuł utworu muzycznego, który słyszymy. I nie tylko.

Aplikacje mobilne do rozpoznawania muzyki pozwalają także wyświetlać tekst piosenki, która jest aktualnie odtwarzana, dane na temat utworu, wykonawcy czy też albumu, do którego dany utwór należy. Dzięki temu w jednej chwili mamy dostęp do wszystkich interesujących nas informacji! Możemy też dodawać znalezione utwory do list odtwarzania i wiele więcej. Sprawdź, jakie aplikacje sprawdzają się najlepiej jako osobisty asystent muzyczny.

Rozpoznawanie muzyki z Shazam

źródło: Shazam

Niekwestionowanym liderem wśród aplikacji rozpoznających muzykę jest bez wątpienia Shazam. Aplikacja nie tylko rozpoznaje utwory i wyświetla podstawowe informacje na ich temat, ale ma też szereg dodatkowych funkcji. I tak z pomocą Shazam możemy odkrywać nową muzykę, korzystać z aktualnych list przebojów, tworzyć własne listy utworów.

Co ciekawe, aplikacja umożliwia też korzystanie z funkcji rozpoznawania wizualnego. Oznacza to, że możemy zeskanować plakat, czasopismo czy książkę (opatrzone logiem aplikacji), aby otrzymać informacje o interesującej nas muzyce. Niezwykle ważną funkcją jest również możliwość połączenia aplikacji z kanałami social media. Dzięki temu można poprzez Facebook, Twitter, WhatsApp, Pinterest i inne serwisy społecznościowe dzielić się muzyką. Shazam można także połączyć ze Spotify.

Pobierz aplikację na iOS

Pobierz aplikację na Android

SoundHound

źródło: SoundHound

Kolejną wartą uwagi aplikacją mobilną do rozpoznawania muzyki jest SoundHound. Aplikacja pozwala znajdować utwory muzyczne i dostarcza szczegółowe informacje na ich temat, umożliwia przeglądanie tekstu utworu w czasie rzeczywistym i docierać do ciekawych informacji o artystach muzycznych.

Nowością w SoundHound i czymś co wyróżnia tę aplikację wśród innych jest rozpoznawanie piosenek na bazie śpiewania lub nucenia melodii. Jeśli więc nieznana piosenka będzie Ci uporczywie chodzić po głowie, to wystarczy, że ją zanucisz, a aplikacja odnajdzie utwór!

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Musixmatch

źródło: Musicmatch

Aplikacja mobilna Musixmatch pozwala rozpoznawać utwory, dzielić się nimi w mediach społecznościowych, tworzyć własne play listy i wiele więcej. Aplikację Musixmatch można połączyć z serwisem Spotify.

Ciekawą funkcją jest możliwość wyświetlania tłumaczenia tekstu piosenki w czasie rzeczywistym, co pomaga uczyć się języków obcych w przyjemny, atrakcyjny sposób.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

MusicID

źródło: MusicID

MusicID to aplikacja dla tych, którzy poszukują prostej aplikacji mobilnej do rozpoznawania muzyki bez zbędnych funkcji. Czytelny i minimalistyczny inferfejs, intuicyjna obsługa i najważniejsze informacje na temat utworów to mocne strony MusicID.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Rozpoznawanie muzyki z Music Recognition/Visualizer

źródło: Music Recognition

Ciekawą aplikacją do rozpoznawania muzyki jest też Music Recognition. Oprócz klasycznych funkcji typowej aplikacji identyfikującej muzykę Music Recognition pozwala zsynchronizować lampę błyskową z muzyką, co daje ciekawy efekt świetlny. Migocząca lampa zsynchronizowana z brzmieniem muzyki to coś, czym można zaskoczyć uczestników każdej imprezy.

Pobierz na Android


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.