Aplikacje mobilne dla motocyklistów

Motor na drodze.

źródło: shutterstock.com

Smarfon lub iPhone mogą być narzędziem, które zwiększy bezpieczeństwo, komfort i przyjemność jazdy na motocyklu. Wystarczy tylko wyposażyć swoje urządzenie mobilne w aplikacje dla motocyklistów. Oto nasze propozycje!

Motocyklowa nawigacja

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Calimoto to niezastąpiona aplikacja mobilna dla motocyklistów. Pozwala ona na planowanie ciekawych wycieczek z ekscytującymi i krętymi drogami, na podstawie specjalnej mapy motocyklowej. Umożliwia śledzenie jazdy na żywo, zapewnia nawigację głosową, a do tego ostrzega przed niebezpiecznymi miejscami. Calimoto dostarcza również rekomendacje najlepszych tras i pozwala na analizowanie archiwalnych przejazdów. Można w niej też znaleźć usługę wzywania pomocy.

Pobierz na Android

Zarządzanie wydatkami

Screen z App Store z aplikacją.

źródło: apps.apple.com

Aplikacja Drivvo jest niezastąpiona nie tylko dla motocyklistów, ale też wszystkich kierowców, którzy chcą mądrze zarządzać wydatkami związanymi z eksploatacją pojazdów. Z jej pomocą można kontrolować wydatki na paliwo, opłaty za przejazd albo za parkowanie, koszty usług serwisowych, a nawet kwoty naliczonych mandatów. Drivvo udostępnia też mapę ułatwiającą znalezienie stacji z najkorzystniejszymi cenami paliw.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Godną polecenia jest też aplikacja Fuelio, która podobnie jak Drivvo pozwala na zarządzanie wydatkami, ale jej mocną stroną jest też rejestracja tras z pomocą GPS. Tym samym dostarcza dane pozwalające przeanalizować wszelkie informacje związane z przebytą trasą.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Szukanie towarzystwa do wspólnej jazdy

Screen z App Store z aplikacją.

źródło: apps.apple.com

Najlepsze wyprawy to te, które organizuje się ze znajomymi. Dlatego każdemu kto szuka innych motocyklistów do wspólnej jazdy przyda się aplikacja mobilna dla motocyklistów Moto Opinie. Takie aplikacje dla motocyklistów jak ta pozwalają zorganizować nawet spore zjazdy. Ponadto społeczność zgromadzona wokół aplikacji może wymieniać się opiniami na  temat motocykli, kasków, ubrań i akcesoriów, a także propozycjami najlepszych miejsc i tras dla motocyklistów.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Serwis społecznościowy dla motocyklistów

Screen z App Store z aplikacją.

źródło: apps.apple.com

Rozbudowane aplikacje dla motocyklistów, tworzone w całości z myślą o ich specyficznych potrzebach to wciąż prawdziwa rzadkość. Dlatego tym bardziej warto docenić jedną z najlepszych propozycji – EatSleepRIDE. To swoisty portal społecznościowy dla motocyklistów. Po utworzeniu swojego profilu można publikować posty, chwalić się osiągnięciami, udostępniać zdjęcia z trasy i wiele więcej. Użytkownicy EatSleepRIDE dzielą się polecanymi trasami, wymieniają opinie, czytają newsy, a także wyszukują interesujące ich eventy. W aplikacji wdrożono też funkcję CRASHLIGHT, która po wykryciu kolizji czeka chwilę na reakcję użytkownika, a jeśli nie otrzyma odzewu informuje wybrane osoby o aktualnej lokalizacji motocyklisty. Dzięki temu osoby te mogą wezwać pomoc, gdy użytkownik nie może tego zrobić samodzielnie.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Pogoda na trasie

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Zła pogoda może zepsuć nawet najlepszą wyprawę. Dlatego planując motocyklową wycieczkę warto mieć pod ręką aplikacje pogodowe. Jedną z najpopularniejszych i najchętniej instalowanych jest AccuWeather.

Pobierz na Android

Informacje o zdarzeniach na drodze

Screen z App Store z aplikacją.

źródło: apps.apple.com

Dobrze znana kierowcom aplikacja Yanosik sprawdzi się także jako apka dla motocyklistów. Yanosik ostrzeże przed kontrolami drogowymi, poinformuje o limitach prędkości na poszczególnych odcinkach, a do tego dostarczy informacji na temat zdarzeń drogowych. Tym samym żadne utrudnienia na drodze nie zepsują radości z jazdy.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Udostępnienie kontaktów ICE

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Nawet najlepszemu i najbardziej doświadczonemu motocykliście może przydarzyć się wypadek. Dlatego warto mieć w swoim telefonie aplikację ICE – In Case of Emergency. Daje ona dostęp osobom trzecim, na przykład ratownikom medycznym, do kontaktów opisanych jako ICE, a także do informacji medycznych, choćby takich jak grupa krwi czy uczulenie na leki, które można w aplikacji dowolnie zdefiniować. I to wszystko bez konieczności odblokowywania telefonu wzorem, pinem, odciskiem palca lub inną metodą weryfikacji.

Pobierz na Android

Analogiczne aplikacje dla motocyklistów można też znaleźć w App Store.

Pobierz na iOS

Niezależnie od tego czy celem jest zapewnienie sobie bezpieczeństwa, zaplanowanie ciekawej trasy czy zarządzanie wydatkami mobilne aplikacje dla motocyklistów są idealnym rozwiązaniem.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.