Aplikacje, które doceni każdy student

fot. © goodluz - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © goodluz - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © goodluz – bank zdjęć Fotolia.com

Jakie aplikacje przydadzą się żakom? Przedstawiamy te, które z pewnością doceni każdy strudzony nauką student.

Aby się odnaleźć – JakDojade.pl

Zarówno Ci, którzy dopiero zaczynają przygodę ze studiowaniem, jak i Ci, którzy debiut mają już dawno za sobą z pewnością docenią aplikację mobilną popularnej strony jakdojade.pl. Program pomoże Ci wyszukać najprostsze połączenie komunikacją miejską, aby dostać się z miejsca w którym jesteś do miejsca docelowego. Obsługiwane miasta to m.in. Kraków, Warszawa, Katowice, Wrocław, Łódź, Lublin czy Rzeszów. Jeśli nie chcesz się więc zgubić w „nowym” mieście koniecznie zaopatrz swój telefon w tę aplikację. Dostępna na iOS , Android  oraz Windows Phone.

Pomocne na uczelni – Prezi, Genius Scan, Adobe Reader

Tworzenie aplikacji multimedialnych jest nieodłącznym elementem życia studenta – dlatego przyda się Prezi. Umożliwia tworzenie niekonwencjonalnych, ciekawych, przyciągających uwagę prezentacji. Jeśli chcesz się więc wyróżnić swoim wystąpieniem – Prezi pomoże. Program dostępny na iOS

Niewątpliwie na studiach przyda się też podręczny skaner, który ułatwi uzupełnianie braków w notatkach przed egzaminem. W tym zadaniu pomoże Genius Scan – prosta w obsłudze aplikacja do skanowania, która umożliwia konwertowanie zdjęć do PDF lub JPG i wysyłanie ich na email bądź podzielenie się dokumentem w serwisie społecznościowym. Program dostępny na iOS, Androida oraz Windows Phone.

Przed egzaminem dobrze jest móc powtarzać materiał zawsze i wszędzie – żeby nie musieć z kolei nosić ze sobą stosów notatek, przyda się Adobe Reader. Umożliwia segregowanie dokumentów w folderach, dzięki czemu bez trudu znajdziesz te, które aktualnie Cię interesują. Pozwala na zakreślanie najważniejszych definicji czy fragmentów tekstu oraz na dodawanie swoich własnych komentarzy. Z aplikacji skorzystają użytkownicy iOS, Androida oraz Windows Phone.

Po godzinach – where2be i EventInfo

Jak wiadomo nie samą nauką student żyje – istotna jest również rozrywka i relaks po pełnym stresów dniu na uczelni. Tutaj przydadzą się aplikację informujące o tym, co ciekawego dzieje się wieczorem w Twoim mieście. Tym, którzy lubią imprezować polecamy mobilną aplikację strony where2be.org – znajdziecie tam aktualne imprezy w popularnych miejscach w Krakowie, Warszawie oraz Wrocławiu oraz będziecie mogli zapisać się na listę, dzięki czemu do klubów wejdziecie zupełnie za darmo.  Aplikacja dostępna na iOS oraz Androida.

Równie ciekawą aplikacją jest EventInfo, program wyszukujący aktualne imprezy, spotkania kulturalne, koncerty oraz promocje obowiązujące w barach i klubach w Twojej okolicy. Umożliwia z poziomu systemu dołączenie do konkretnego wydarzenia oraz pozwala na zaproszenie swoich znajomych z facebooka. Dodatkowo program aktualizuje wydarzenia aż z 16 miast, w tym m.in Krakowa, Łodzi, Warszawy, Gdyni czy Katowic. Z programu skorzystają użytkownicy systemów iOS oraz Android.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.