Aplikacje do zarządzania codziennymi wydatkami

portfel pełen kart na miętowym tle.

źródło: shutterstock.com

Kontrolowanie wydatków i planowanie domowego budżetu pozwala zachować płynność finansową, a nawet oszczędzić niemałe sumy. Panowanie nad finansami pozwala, w dłuższej perspektywie, zwiększyć własne poczucie bezpieczeństwa, podnieć komfort życia, a nawet spełniać najśmielsze marzenia.

Wiele osób do kontroli wpływów i wydatków używa Excela. To dobre narzędzie, ale wymaga systematycznego wpisywania wydatków do arkusza, co może być dość kłopotliwe. Dlatego lepszym rozwiązaniem są aplikacje do zarządzania wydatkami. Aplikacja w smartfonie pozwala niezwłocznie rejestrować wszelkie wydatki, tak aby potem nie trzeba było zaprzątać sobie nimi głowy. To z pewnością duże ułatwienie. A to nie wszystko, co mają do zaoferowania aplikacje do zarządzania wydatkami!

Szybki Budżet – Menedżer Wydatków

Aplikacja Szybki Budżet to bez wątpienia jedna z najciekawszych propozycji w zakresie kontrolowania stanu portfela. Synchronizacja z kontem bankowym oraz możliwość powiązania kilku urządzeń pozwala zarządzać budżetem całej rodziny przy minimalnym wysiłku i nakładzie czasu. Dane są prezentowane w formie czytelnych wykresów. Wydatki podzielone na kategorie pozwolą ocenić, na co wydajemy najwięcej. Nie zabrakło też kalendarza, który pozwala dostrzec, w jakich okresach czasu zarabiamy oraz wydajemy najwięcej. Być może słabym punktem są weekendy, okres wakacyjny albo czas wyprzedaży? Aplikacja na to pytanie odpowie!

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

1Money

Chcesz, żeby zarządzanie finansami osobistymi nie pochłaniało wiele uwagi? 1Money to aplikacja o podobnych funkcjach jak Szybki Budżet, ale wyróżnia się wyjątkowo łatwą, intuicyjną obsługą. Każdą transakcję można dodać z pomocą kilku kliknięć wpisując kwotę i wybierając kategorię wydatków. Zaletą aplikacji jest też automatyczna aktualizacja kursów walut, co spodoba się osobom często podróżującym.

Pobierz na Android

Wallet

Aplikacja Wallet jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do zarządzania finansami osobistymi. Na uwagę zasługuje możliwość zsynchronizowania apki z kontami w około 4 tysiącach banków na całym świecie! Dzięki temu każda transakcja jest odnotowywana w aplikacji i inteligentnie klasyfikowana do odpowiedniej kategorii. Dostępne w Wallet zestawienia finansowe pozwalają kontrolować nie tylko bieżące wydatki i wpływy, ale też stan kont bankowych, kart kredytowych i debetowych oraz długów i kredytów. Aplikacja pozwala też na tworzenie list zakupów, aby uniknąć nieplanowanych wydatków, przypomina o płatnościach, a także obsługuje wiele walut.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Tricount

Dzielisz się opłatami za mieszkanie ze współlokatorami? Zdarza Ci się płacić rachunek za całą rodzinę lub grupę przyjaciół? Wybierasz się na wakacje ze znajomymi i czekają Was grupowe płatności? W takich sytuacjach z pewnością jest Ci trudno zapamiętać kto komu i ile powinien oddać pieniędzy. Z pomocą przychodzi aplikacja Tricount. Apka pozwala na stworzenie grup, dzięki czemu każdy użytkownik z pomocą swojego urządzenia może dodawać własne wydatki i kontrolować wspólne rozliczenie. Niezależnie od tego kto zapłaci za paliwo, hotel, jedzenie w restauracji czy bilety –  z Tricount nikt nie będzie stratny!

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Drivvo

Drivvo jest aplikacją dedykowaną wydatkom związanym z eksploatacją pojazdów. Pozwala ona śledzić między innymi koszty tankowania paliwa, opłaty za przejazd, wydatki na myjnię, opłaty za parkowanie, naliczone mandaty i wydatki ponoszone na usługi serwisowe, ale policzy też zużycie paliwa i przebyte odległości. Kierowcy lubią Drivvo za czytelną mapkę, która ułatwia znalezienie stacji benzynowych z najlepszymi cenami paliw. Aplikacja umożliwia zarządzanie wieloma pojazdami, a także obsługuje samochody z dwoma bakami. Skorzystają z niej właściciele samochodów osobowych, ciężarówek czy też motorów.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Fuelio

Alternatywą dla Drivvo jest aplikacja Fuelio. Tu również mamy możliwość zarządzania wydatkami na paliwo, usługi serwisowe i koszty utrzymania pojazdu. Fuelio kładzie mocny nacisk na rejestrowanie tras z pomocą GPS, co pozwala na analizę kosztów przejechania wybranych tras, zużycia paliwa, średniej prędkości, czasu podróży itd. Wszystkie zebrane dane są prezentowane w wybranych jednostkach, na czytelnych wykresach.

Pobierz na Android


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.