Aplikacje do nauki włoskiego

Dziewczyna zasłaniająca sobie jedno oko flagą włoską. Stoi na pomarańczowym tle.

źródło: shutterstock.com

Włochy to kolebka zachodniej cywilizacji, a do tego mekka miłośników mody, kina, muzyki i pysznego jedzenia. Sam zaś język włoski jest piękny, melodyjny i wyjątkowo łatwy do nauki. Dlatego warto sięgnąć po aplikacje do nauki włoskiego i rozpocząć przygodę z tym właśnie językiem obcym.

FunEasyLearn – nauka włoskiego

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Każdy, kto chce szybko nauczyć się języka włoskiego powinien wypróbować apkę stworzoną przez zespół FunEasyLearn. Dzięki niej można opanować około 6 tysięcy włoskich słów oraz 5 tysięcy najczęściej używanych zwrotów! Pomagają w tym piękne ilustracje, profesjonalne nagrania audio, system powtórek, łatwe wyszukiwanie słów i wyrażeń, rozpoznawanie mowy i inne funkcje. To aplikacja do nauki języka włoskiego, z której mogą korzystać zarówno początkujący, jak i zaawansowani uczniowie, w tym osoby zainteresowane językiem włoskim biznesowym.

Pobierz na Android

WordBit

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

WordBit to ciekawa aplikacja do nauki języka włoskiego, ponieważ umożliwia uczenie się mimochodem, przy każdym odblokowywaniu ekranu smartfona. To pozwala opanować dziesiątki słów i wyrażeń każdego dnia. Dzięki WordBit odruchowe sięganie po telefon stanie się produktywnym zajęciem, choć nauka zajmie tylko chwilę! W dodatku jest to aplikacja do nauki włoskiego za darmo.

Pobierz na Android

Polsko-włoski i włosko-polski słownik

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Ucząc się języka obcego trudno obyć się bez słownika, dlatego w smarfonie warto mieć podręczny słownik polsko-włoski i włosko-polski. Proponowana przez nas aplikacja działa w trybie offline, więc nie zawiedzie, nawet gdy znajdziemy się poza zasięgiem. W dodatku, w przeciwieństwie do tradycyjnego książkowego słownika, jest to jednocześnie świetna aplikacja do nauki włoskiego. Szukając słów, można słuchać ich wymowy oraz dodawać do osobistego słowniczka, aby je przećwiczyć i dobrze zapamiętać.

Pobierz na Android

LinGo Play do nauki włoskiego

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Aplikacja do nauki włoskiego LinGo Play tysiące fiszek z przydatnymi słowami i zwrotami, a także liczne ćwiczenia, testy, gry i kilkaset ciekawych. Materiał językowy został opracowany tak, aby pomóc w jak najkrótszym czasie opanować podstawowe kompetencje językowe niezbędne do porozumiewania się na co dzień w języku włoskim.

Pobierz na Android

Aplikacja do nauki słownictwa

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Aplikacja do nauki włoskiego „Naucz się włoskiego – 6000 podstawowych słów” jest idealna dla tych, którzy w przyjemny sposób chcą poszerzyć zasób słownictwa. Nauka opiera się o karty ze słówkami i obrazkami. Można posłuchać też, jak każde z nich wymawia native speaker. Do tego w aplikacji można znaleźć gry językowe, testy słownictwa i inne funkcje ułatwiające codzienną naukę. Jest to doskonała aplikacja dla osób na poziomie podstawowym, średniozaawansowanym i zaawansowanym.

Pobierz na Android

Nauka włoskiego — Mondly

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Mondly to dość wszechstronna aplikacja do nauki włoskiego. Z jej pomocą można szybko nauczyć się czytać i słuchać ze zrozumieniem, pisać i mówić po włosku, a to wszystko w bardzo przystępny i atrakcyjny sposób. Dzięki statystykom można śledzić postępy w nauce, co motywuje do dalszej pracy. Co ciekawe Mondly samodzielnie dostosowuje metody nauki do konkretnego użytkownika, na podstawie analizy jego zachować. Nie jest to co prawda w pełni aplikacja do nauki włoskiego za darmo, ale dużo materiałów jest dostępnych bezpłatnie.

Pobierz na Android

Włoski dla dzieci

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Lingwiści nie mają wątpliwości, że naukę języka obcego warto rozpocząć od najmłodszych lat. Dlatego wśród naszych propozycji jest też aplikacja do nauki włoskiego dla dzieci. Maluchy korzystające z tej edukacyjnej aplikacji szybko opanują mnóstwo słów i oswoją się z brzmieniem języka włoskiego. To dobry wstęp do dalszej nauki.

Pobierz na Android

Z pomocą języka włoskiego bez trudu porozumiemy się nie tylko we Włoszech, ale też w San Marino, w Szwajcarii, w Watykanie, a nawet na Malcie, na Istrii i na Korsyce. Jest językiem dobrze znanym dla około 90 mln ludzi. Warto znaleźć się wśród nich, bo włoski jest niezastąpiony podczas wielu podróży, a do tego to język miłości!


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.