Aplikacje do edycji zdjęć dla iOS

fot. © nenetus - Fotolia.com

fot. © nenetus - Fotolia.com

fot. © nenetus – Fotolia.com

W czasach, gdy robienie szybkich zdjęć jest już nie tylko modą, ale także pewnym standardem, możliwość edycji wykonanej fotografii w kilku kliknięciach również okazuje się niezwykle przydatna. Jakie aplikacje powinni wybrać właściciele urządzeń spod znaku nadgryzionego jabłka?

Czytaj więcej:
fot. © WavebreakMediaMicro - Fotolia.com
5 najlepszych aplikacji do edycji zdjęć na Androida

Na rynku znajdziemy sporo dobrych aplikacji do edycji zdjęć. Część z nich jest płatnych, część bezpłatnych. Podstawowe wytyczne, które decydują o użyteczności aplikacji, to przede wszystkim prostota użytkowania. Idealna aplikacja do obróbki zdjęć powinna być intuicyjna, łatwa w obsłudze z przyjemnym wizualnie interfejsem. Poza szybkością działania powinna także umożliwiać bieżący podgląd wykonywanych korekt, a w razie potrzeby pozwalać jednym kliknięciem cofnąć wprowadzone zmiany i efekty. Czy to dużo? Dla współczesnych edytorów zdjęć nie. Większość wymienionych cech można przypisać opisywanym przeze mnie aplikacji.

Fotor 3

Fotor / fot. itunes.apple.com/us/app

Fotor

Ta jedna z najpopularniejszych i nieprzerwanie polecanych aplikacji łączy w sobie intuicyjną obsługę z dosyć zaawansowanymi opcjami edycji. Bogactwo różnych narzędzi może na początku przyprawić o lekki zawrót głowy, jednak gdy zaczniemy już z nich korzystać z łatwością odkrywamy prostotę tego programu. Poza standardową i szybką edycją zdjęć aplikacja ta posiada także własny tryb do robienia zdjęć (z możliwością przełączenia między kilkoma funkcjami). W samym edytorze odnajdziemy też oczywiście mnóstwo filtrów, które nakładamy w podglądzie oraz popularne ramki, efekty czy w przypadku braku czasu na własnoręczną edycję – autokorektę.

Pobierz aplikację (bezpłatna)

PicTapGo/ fot. itunes.apple.com/us/app

PicTapGo/ fot. itunes.apple.com/us/app

PicTapGo

To świetna alternatywa dla Fotora. Przy niewielkim wysiłku i odrobinie czasu możemy uzyskać całkiem dobre efekty. Głowna siła PicTapGo tkwi w interfejsie opartym na suwakach. Do wyboru mamy około 50 filtrów wyraźnie zróżnicowanych, których intensywność i ostateczny wpływ możemy regulować za pomocą poręcznych suwaków. Gotowe fotografie możemy kadrować a także udostępnić bezpośrednio na najbardziej popularnych portalach społecznościowych lub przesłać do innej aplikacji fotograficznej.

Pobierz aplikację (płatna: 1,99$)

Instagram

Instagram/ fot. itunes.apple.com/us/app

Instagram/ fot. itunes.apple.com/us/app

Jeżeli jesteś fanem jakiegokolwiek portalu społecznościowego, to koniecznie powinieneś wypróbować firmową aplikację portalu Instagram. Aplikacja ta pozwala na łatwy i szybki retusz zdjęć, nakładanie filtrów i podstawową edycję. Jej największą zaletą jest wsparcie nie tylko dla Instagramu, ale także Facebooka, Twittera, Trumlra czy Flickra. Ten ostatni również przygotował swoją branżową aplikację, która pozwala na szybką edycję naszych fotografii.

Pobierz aplikację (bezpłatna)


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.