Aplikacja WhatsApp ze zaktualizowanym regulaminem

www.pixabay.com/ autor antonbe

Po raz pierwszy od czterech lat zaktualizowano Warunki Korzystania i Politykę Prywatności komunikatora WhatsApp. Nowe formy wykorzystania aplikacji i możliwość dostępu do naszych kontaktów przez Facebooka. Co jeszcze znajdziemy w odświeżonych wersjach dokumentów?

Twórcy aplikacji WhatsApp, która w 2014 roku została przejęta przez Facebooka deklarują, że prywatność użytkowników jest częścią ich DNA. Wczoraj zostały opublikowane Regulamin i Politykę Prywatności w nowej odsłonie. Mają one ułatwić zrozumienie zasad działania. Dowiemy się z nich także o nowościach takich jak WhatsApp Web czy jeszcze większa synchronizacja z Facebookiem.

Rodzina Facebooka

Aplikacja będąca od dwóch lat członkiem rodziny Facebooka dzieli się i pozyskuje informacje z innych “rodzinnych” spółek. Jak czytamy w Polityce Prywatności, działania te są podejmowane w celu uzyskania lepszych sugestii znajomych oraz zrozumienia, wsparcia i ulepszenia rynku oferowanych usług. W związku z tym aplikacja może dzielić się z Facebookiem kontaktami, czyli numerami telefonu. Istnieje jednak możliwość wyboru o nieudzielaniu informacji o swoim koncie WhatsApp portalowi. Dotychczasowi użytkownicy, którzy zaakceptowali Regulamin i Politykę prywatności mają dodatkowe 30 dni na zmianę ustawień konta.

Twoje wiadomości – Twoja prywatność

Twórcy deklarują, że aplikacja zawiera funkcje zabezpieczające i szyfrujące. Zarówno wiadomości tekstowe jak i filmy, zdjęcia po wysłaniu i otrzymywaniu przez odbiorcę są usuwane z serwerów. W przypadku, gdy użytkownicy nie są zalogowani i nie mogą ich otrzymać, komunikat jest przechowywany przez 30 dni. Po tym czasie wiadomości są likwidowane. Dla multimediów czas ten może być dłuższy. Wszystkie są w pełni szyfrowane, zatem ani twórcy aplikacji ani osoby postronne nie mogą zobaczyć ich treści.

Nowe sposoby użycia WhatsApp

Wciąż poszukiwane są nowe formy użycia aplikacji – czy to w formie zamówień, transakcji, informacji o spotkaniach, informacji o wysyłce i dostarczeniu czy o produktach i aktualizacjach usług. W chwili obecnej można otrzymać informacje o statusie planowane lotu, pokwitowanie za dokonany zakup czy zawiadomienie o dostawie. Użytkownik ma jednak możliwość zarządzania tego typu komunikatami tak, by nie otrzymywać nieinteresujących go treści.

Aplikacja na pulpit

Po wejściu na stronę WhatsApp Web i zeskanowaniu kodu QR możemy mięć wgląd do aplikacji na pulpicie naszego komputera. Jest to możliwe dla urządzeń z systemem Android, Windows Phone, BlackBerry 10, BlackBerry, Nokia S60 i telefonów iPhone.

Jak podaje CNET.com, dziennie za pomocą WhatsApp wykonywane jest ponad 100 milionów połączeń. Korzystający z aplikacji mają wybór w kwestii udostępniania informacji Facebookowi, jednak nie wiadomo jak zmiana warunków korzystania wpłynie na przyszłych użytkowników.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.