Aplikacja AR Reading Wonderscope jest bezpłatna. Do kiedy?

źródło: vrfocus.com

W internecie z dnia na dzień powstaje coraz więcej poradników o tym w jaki sposób można animować dzieci w czasie kwarantanny. Niestety, nie wszystkie rady sprawdzają się u wszystkich najmłodszych. Jednak bardzo często sprawdza się technologia. Dlatego Apple postanowiło udostępnić rodzicom jej namiastkę za pomocą swojej aplikacji.

AR Reading Wonderscope

Aplikacja z historiami o Wonderscope stała się jedną z popularniejszych aplikacji od Apple’a. Rodzice ją pokochali i wszystko wskazuje na to, że sympatia do tej aplikacji będzie teraz jeszcze większa. Apple bowiem zdecydowało się udostępnić tę AR Reading Wonderscope zupełnie za darmo, a nie jak to było wcześniej za około 20 złotych za opowiadanie. Z tej możliwości będzie można korzystać aż do 1 czerwca tego roku. A na czym polega sama aplikacja? Zobaczcie na poniższym video.

 

Jak widać, aplikacja wykorzystuje technologię AR, dzięki której dziecko może poczuć, że postaci z bajek są na wyciągnięcie ręki. Co więcej! To nie jest zwykła aplikacja z animacjami. W 2020 roku została ona uznana za “najlepszą aplikację do nauki, a w 2019 roku nagrodę BAFTA za „Krótką historię wyczynów” o ludziach tytułowanych mianem wielkich, jak czytamy w serwisie vrfocus.com. Dobra wiadomością dla rodziców może być również fakt, że dostosowana jest dla dzieci już od 6 roku życia.

Zajęcie dla dziecka w czasie kwarantanny

Apple zdecydowało się na ważny krok, a tym samym zrezygnowało z ewentualnych przychodów z racji pobrania aplikacji i zakupu nowych historii. To bardzo ładny gest ze strony giganta i niejako ukłon w stronę rodziców i dzieci. Jeżeli Ty również chciałeś podjąć próbę edukacji swojego dziecka, ale zawsze kończyła się ona niepowodzeniem, być może powinieneś skorzystać z tego rodzaju nowych technologii. Gwarantujemy, że AR przyciągnie zarówno oczy dziecka, jak też rodzica. No i chociaż na chwilę pozwoli oderwać się od myślenia o kwarantannie i sytuacji jaka panuje na świecie.  Niestety, jest ona dostępna jedynie dla użytkowników z systemem operacyjnym iOS.

Pobierz aplikację na iOS


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.