Android Pay w polskich sklepach internetowych oraz na Allegro

fot. pymnts.com

Od teraz, dzięki współpracy z PayU, w sklepach internetowych oraz na Allegro skorzystamy z metody płatności Android Pay. Dzięki temu kupujący w szybki sposób dokonają transakcji, a sprzedawcy będą mogli zwiększyć sprzedaż.

Android Pay to najnowcześniejszy sytem płatności mobilnych, który zadebiutował w Polsce 17 listopada 2016 roku i obecnie jest dostępny dla klientów posiadających karty wydane przez Alior Bank, BZ WBK i T-Mobile Usługi Bankowe oraz dla korzystających z urządzeń z systemem Android w wersji KitKat 4.4 lub nowszych. Jesteśmy drugim po Wielkiej Brytani krajem w regionie EMEA oraz szóstym na świecie, gdzie został on wprowadzony.

Aby z niego skorzystać należy pobrać aplikację Android Pay ze sklepu Google i dodać do niej naszą kartę. Dodamy tam zarówno karty kredytowe, jak i debetowe Visa oraz Mastercard. Ta forma płatności była dotąd akceptowana w Carrefourze, Costa Coffee, Delikatesach Centrum, Green Cafe Nero, Inglocie, Kauflandzie, KFC, Lidlu, McDonald’s, Netto, Piotrze i Pawle, Pizza Hut, Rossamannie, SPARZE oraz Starbucksie.

Współpraca z PayU

Wczoraj pojawiła się informacja, że spółka PayU została partnerem Google w zakresie wdrażania Android Pay oraz, że sprzedawcy internetowi współpracujący z firmą mogą udostępnić nową formę płatności w swoich aplikacjach mobilnych. PayU jest  jednym z pierwszych partnerów Google’a na tym rynku działającym w obszarze płatności dla e-commerce. Jak deklaruje Spencer Spinnell, Director of Business Development w Google, firma chce, aby płatności w aplikacji były proste dla wszystkich, dlatego wybrano PayU jako partnera na rynku e-commmerce w Polsce. Zapowiada on także, że sprzedawcy internetowi dołączą do ponad 400 tysięcy punktów sprzedaży w Polsce, gdzie kupujący mogą bezproblemowo zapłacić, dotykając ekranu telefonu z systemem Android.

Od teraz z systemu płatności skorzystamy kupując za pomocą aplikacji Allegro, czyli największej platformy transakcyjnej w Polsce. Jak wynika z informacji pozyskanych przez Bussiness Insider Polska, funkcję już wprowadzono do serwisu, aby przetestować jej działanie.

Mobilni Polacy

Wiele danych wskazuje, że system płatności mobilnych Android Pay ma duże szanse na zdobycie popularności w Polsce i to zarówno w świecie off-line, jak i on-line. W regionie Europy Wschodniej odnotowywana jest najszybsza na świecie dynamika wzrostu rynku mobilnego. Polska jest krajem o najwyższym w regionie (8. na świecie) udziale połączeń internetowych poprzez urządzenia mobilne – 57%. Również ilość połączeń komórkowych, w odniesieniu do krajowej populacji, wynosi w Polsce 141%, co plasuje ją na 2. miejscu w regionie i 10. na świecie. Dodatkowo szybko rośnie udział zakupów, za które internauci w Polsce płacą mobilnie, według danych PayU był to wzrost o ponad 1/3 rok do roku.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.