Android N(utella) najnowsza wersja systemu – kilka informacji i nowości

www.techcrunch.com

Wczorajszego popołudnia Google, wszystkim fanom Androidów, zrobił miłą niespodziankę. Podzielił się on konkretami na temat nowego oprogramowania – Android N.

Najnowszy system operacyjny tajemniczo zaczyna się od literki „n”. Portal TC do swojego artykułu dodał zdjęcie, na którym widać charakterystycznego zielonego potworka, którego trzon stanowi duży, pękaty słoik wypełniony pyszną Nutellą.

Niespodzianka

Zazwyczaj Google nowościami dzieli się podczas majowej konferencji I/O. W tym roku zrobił wyjątek.Oprogramowanie dostępne jest w postaci obrazów oraz aktualizacji OTA, które można pobrać po przystąpieniu do Android Beta Program. Poniżej znajdziecie listę urządzeń, dla których dostępny jest już obraz systemu:

  • Nexus 6
  • Nexus 5X
  • Nexus 6P
  • Nexus Player
  • Nexus 9

Zmiany

  1. Możliwość pracy na podzielonym ekranie. Dzięki tej opcji użytkownicy najnowszego oprogramowania będą mogli w jednym czasie pracować w dwóch programach albo aplikacjach.
  2. Odpowiadanie na wiadomości z poziomu powiadomień.
  3. Udoskonalenie systemu, który odpowiada za oszczędzanie energii
  4. Połączone powiadomienia.

Na pewno więcej informacji dowiemy się po majowej konferencji. Firma Android nie ujawniła jeszcze nazwy najnowszego oprogramowania, ani nie potwierdziła czy będzie brzmiała ona”Nutella”.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.