Aktualizacje od Google dla Androida

fot. © Kirill_M - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Kirill_M - Fotolia.com

fot. © Kirill_M – Fotolia.com

Google wypuściło aktualizacje do dwóch aplikacji Google Maps i Google Drive oraz pokazało nową wersję logo.

Google Maps

Najnowsza aktualizacja jednej z pięciu najchętniej ściąganych aplikacji przyniosła kilka istotnych zmian. Ułatwiono uruchamianie trasy oraz jej podgląd. Teraz będzie to można zrobić jednym kliknięciem.

Google ułatwi nam również znalezione  noclegu w okolicy. Baza hoteli dla danej lokalizacji pozwoli wybrać pokój oraz przekieruje bezpośrednio na stronę wybranej oferty.

Właściciele HTC, borykający się do tej pory z błędami aplikacji, mogą odetchnąć. Usunięto błędy związane z mapą i kontaktami. Wszystkie zmiany na plus oraz brak nowych błędów, sprawiają że aktualizacja jest przydatna.

Pobierz aplikację

Google Drive

Poza poprawkami wizualnymi, Google dodało kilka usprawnień. Zgodnie z trendami z innych popularnych aplikacji, takich jak Gmail czy Google+, można odświeżać stronę przesuwając ją w dół. Szybki i łatwy sposób dostępu do najczęściej używanych funkcji ma zapewnić nowe manu na dole ekranu. Automatycznie chowa się przy przewijaniu w dół oraz pojawia z powrotem kiedy przewijamy do góry. Brak informacji o błędach ostatecznie przekonuje do zaktualizowania aplikacji.

Pobierz aplikację

Logo

Ciekawostką jest nowa wersja loga Google. Nie została ona oficjalnie zaprezentowana, ale w testowej wersji Google Chrome dla Androida pojawiła się inna wersja znanej wszystkim grafiki. Jest ona w jaśniejszych, bardziej pastelowych kolorach. Dodatkowo spłaszczono napisy usuwając cienie oraz uwypuklenia. Brak oficjalnego komunikatu zostawia pole do spekulacji. Nie wiadomo czy nastąpi zmiana loga, czy będzie używane zamiennie, czy może któryś z grafików Google się pomylił.

googlenewwhite


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.