8 najciekawszych aplikacji do przechowywania haseł na smartfonie

zdjęcie przedstawiające kłódkę, która leży na smartfonie

źródło: shutterstock.com

Najlepiej mieć inne hasła do poszczególnych aplikacji. Jest tylko jeden problem – zapamiętanie ich. Bo w zasadzie jak zapamiętać, że nasze hasło na Facebooka to dzień urodzin naszego kuzyna, a na maila dostaniemy się wpisując datę pierwszej randki z chłopakiem i imię jego pierwszego chomika? No właśnie! I tu z pomocą przychodzą nam aplikacje do przechowywania haseł.

Po co nam aplikacje do przechowywania haseł?

Złą praktyką, jaką wciąż stosuje wiele osób, jest posiadanie jednego hasła do wszystkich kont i aplikacji. Jednak najgorzej jest wówczas, gdy to jedno hasło to albo imię użytkownika, lub też ciąg cyfr: 12345. Niestety, ludzie decydują się na to z obawy na to, że zapomną swoje hasła, a tym samym zablokują sobie dostęp do informacji. Są na szczęście na to sposoby. Wśród nich, aplikacje ułatwiające zapisywanie haseł. Dzięki nim unikniemy sytuacji, kiedy to zapomnimy hasła dostępu, a tym samym, ustrzeżemy się przed cyberprzestępstwem. Poznajcie 8 naszych propozycji.

Safe In Cloud – aplikacja do przechowywania haseł

safeincloud

źródło: apps.apple.com

Safe In Cloud to aplikacja, za której pomocą możemy przechowywać swoje hasła, loginy, a także prywatne dane. Co więcej, możemy je zsynchronizować z odpowiednim urządzeniem, np. smartfonem czy tabletem. Oprócz tego, w aplikacji znajdziemy generator haseł. Ułatwi to nam ustawienie bezpiecznego, trudnego do złamania hasła. Nasze dane szyfrowane są zarówno w obrębie urządzenia, jak i w chmurze. Służy do tego silna 256-bitową wersja Advanced Encryption Standard (AES). Aplikacja przez pierwsze dwa tygodnie jest darmowa, natomiast po tym czasie, jeżeli wciąż chcemy z niej korzystać, zostaniemy poproszeni i uiszczenie jednorazowej opłaty, w wysokości 24,99 złotych.

Użytkownicy sytemu operacyjnego iOS oceniają Safe In Cloud na 4,9, natomiast Androida na 4,6.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Keeper – aplikacja do przechowywania haseł

keeper, SP

źródło: play.google.com

Keeper to w zasadzie bardziej propozycja dla firm. Korzysta z 256-bitowego szyfrowania AES, Elliptic Curve oraz technologii PBKDF2. W dodatku, nikt, nawet sama aplikacja, nie posiada dostępu do prywatnych danych. Dodatkowo, tak w jak w przypadku poprzedniej aplikacji, również tu mamy możliwość odblokowania dostępu do haseł za pomocą technologii Touch ID. Aplikację pobieramy za darmo, natomiast później, jeżeli chcemy zwiększyć liczbę użytkowników i przechowywanych haseł, powinniśmy zdecydować się na zakup subskrypcji, z których najtańsza kosztuje 169,99 złotych.

Ocena aplikacji Keeper na iOS to 4,9. Natomiast w Google Play wynosi ona 4,5.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Last Pass – aplikacja do przechowywania haseł

last pass

źródło: apps.apple.com

Last Pass to jedna z popularniejszych aplikacji do przechowywania haseł. Również posiada generator haseł i tak jak pozostałe, pozwala przechowywać hasła oraz loginy w bezpiecznym miejscu. Dodatkowo, dostajemy możliwość śledzenia danych osobowych w notatkach. Dzięki Last Pass, nie musimy pamiętać miliona różnych haseł. Wystarczy, że zapamiętamy jedno, za pomocą którego dostaniemy się do sejfu z pozostałymi przepustkami do kont i aplikacji. Wersja darmowa pozwala przechowywać hasła na dowolnej liczbie urządzeń. Natomiast wersja Pro, zapewnia lepszą ochronę i współpracę z działami technicznymi.

Ocena Last Pass w App Store wynosi 4,50, a w Google Play 3,1.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Robo Form – aplikacja do przechowywania haseł

roboform

źródło: apps.apple.com

Robo Form przypomina niejako proces logowania się za pomocą haseł zapisanych na iPhone’ach. Wszystko co należy zrobić, aby się zalogować do danej witryny, to po prostu jedno kliknięcie. Tutaj ponownie, wystarczy, że zapamiętamy tylko jedno hasło główne. Pozostałe są chronione szyfrowaniem AES 256. Dodatkowo, Robo Form posiada dość ciekawy design, a podstawowy plan dostajemy zupełnie za darmo.

Ocena RoboForm na App Store to 4,7, a w Google Play wynosi 4,4.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Dashlane – aplikacja do przechowywania haseł

dashlane

źródło: apps.apple.com

To kolejna dość ciekawa, również pod kątem wizualnym aplikacja do przechowywania haseł. Wersja bezpłatna, pozwala na korzystanie z jednego urządzenia i zapisania aż 50 różnych haseł. Dodatkowo, Dashlane cały czas analizuje nasze hasła i ich bezpieczeństwo. Wszystko po to, aby w razie ewentualnych niebezpieczeństw, móc wysłać do nas odpowiedni komunikat. Oprócz haseł, aplikacja daje nam możliwość przechowywania danych osobowych oraz informacji związanych z płatnościami.

Ocena Dashlane w App Store to 4,7, a w Google Play 4,6.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Enpass – aplikacja do przechowywania haseł

enpass

źródło: apps.apple.com

Enpass to aplikacja do przechowywania haseł, którą możemy pobrać bezpłatnie. Natomiast dalszy dostęp do niej wiąże się z opłatą w wysokości 150 złotych, jak jednorazowej opłaty. Możemy jednak również zdecydować się na opłacanie abonamentu, wówczas te koszty rozłożą nam się w czasie. Enpass daje nam możliwość synchronizacji aplikacji z chmurami czy blokowania dostępu do aplikacji za pomocą kodu PIN. W dodatku pozwala też na przechowywanie danych logowania, kart kredytowych, kont bankowych, dokumentów tożsamości, załączników itd.

Ocena Enpass w App Store wynosi 4,4. Natomiast w Google Play 4,0.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

1 Password – aplikacja do przechowywania haseł

1password

źródło: apps.apple.com

1Password korzysta z rodzaju szyfrowania end-to-end. Pozwala nam wyszukiwać konkretnych informacji oraz przechowywać dane w poszczególnych kategoriach, takich jak: dane logowania, karty kredytowe, adresy, notatki, konta bankowe, prawa jazdy, paszporty itd. Koszt aplikacji to około 11 złotych (niecałe 4 dolary), gdy zdecydujemy się na pakiet indywidualny.

Ocena 1Password a App Store to 4,4, a w Google Play 4,2.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Sticky Password – aplikacja do przechowywania haseł

stickypassword

źródło: apps.apple.com

Sticky Password to nasza ostatnia propozycja, za pomocą której również mamy ochronę w postaci uwierzytelniania dwuskładnikowego. Hasła będą wypełniać się automatycznie i podobnie jak poprzednia propozycja, Sticky Password doskonale porazi sobie z innymi poufnymi informacjami, np. związanymi z naszymi płatnościami czy kartą kredytową. Co nie mniej istotne, Sticky Password korzysta z wiodącego na świecie standardu szyfrowania AES-256.

Ocena Sticky Password zarówno w Google Play, jak i w App Store wynosi 4,6.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.