8 bezpłatnych aplikacji do edycji wakacyjnych zdjęć

Warto, aby nasza fotograficzna pamiątka z wakacji przybrała jak najpiękniejszą postać. Niekwestionowanym hitem ostatnich dni jest aplikacja Prism, o której regulaminie pisaliśmy tydzień temu. Dziś prezentujemy osiem bezpłatnych aplikacji mobilnych służących do edycji i obróbki fotografii.

Czytaj więcej: Aplikacja Prisma to zagrożenie dla prywatności! Sprawdź, zanim zainstalujesz

1. VSCO

Aplikacja VSCO pozwala na edytowanie zdjęć i posiada rozbudowaną gama filtrów do zdjęć.Oprócz podstawowych funkcji pozwalających na obróbkę zdjęć takich jak ustawienie ekspozycji, kontrastu, nasycenia, wyprostowanie zdjęcia, zmiana perspektywy na horyzontalną lub wertykalną, przycięcie czy zmianę temperatury zdjęcia, możemy także stworzyć własny profil i stać się członkiem społeczności VSCO. Obecnie zajmuje ona 57. miejsce w TOP100 aplikacji pobieranych z iTunes.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

2. Snapseed

Snapseed to aplikacja od Google Inc. Aplikacja pozwala na zaawansowaną obróbkę zdjęć m.in odbitkę RAW, dostosowanie, przycięcie, obrócenie, przekształcenie, naprawienie, winietowanie lub pędzek oraz nałożenie na fotografie filtrów. Program zmienia nasze urządzenie w mobilne studio. Aplikacja otrzymała tytuł iPad App Of The Year 2011.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

3. PicsArt

PicsArt to zarówno edytor zdjęć jak i przestrzeń do ukazania swoich fotografii wirtualnej społeczności. Dzięki niej możemy konfigurować filtry i efekty, nakładać na zdjęcia teksty, grafiki i naklejki, tworzyć kolaże, rysować i stosować zaawansowane pędzle artystyczne. To potężny edytor zdjęć, który w GooglePlay ma już blisko pięć milionów pobrań.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android 

4. Lens Distortions®

Aplikacja Lens Distortions® to aplikacja od Lens Distortions, twórcy profesjonalnych programów do edycji zdjęć. Mobilny program umożliwia stosowania zaawansowanych filtrów na zdjęcia. Dzięki niemu dodamy elementów graficznych do obrazu takich jak strumień światła, rozmycie i zmienimy nasze zdjęcie w mini dzieło sztuki.

Pobierz na iOS

5. Pixrl

Pirxrl to aplikacja o szerokim spectrum działania. Posiada ponad dwa miliony filtrów, nakładek i efektów. Możemy w niej łączyć wiele warstw fotografii w jedną, równoważyć kolory, dodawać tekst czy stworzyć kolaże. Po skończeniu edycji bezpośrednio udostępnimy zdjęcia na Instagrama, Facebooka czy Twittera.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

6. AirBrush

AirBrush to must have fanów selfie. W aplikacji odpicujemy zdjęcie – wygładzimy  cerę, zniwelujemy sińce pod oczami i wybielimy zęby. Za pomocą telefonu w szybki sposób wyretuszujemy nasze niedoskonałości, a po skończonym procesie możemy uwieńczyć zdjęcie jednym z kilku dostępnych filtrów.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

7. Lensical

Lensical pozwoli nam na zabawę fotografią – dodamy wąsy, brodę zamienimy czuprynę zamienimy na łysinę, dodamy kilka kilogramów lub postarzymy nasza twarzy. Za pomocą aplikacji możemy wykonywać zdjęcia, a do naszej dyspozycji jest wiele filtrów i efektów zmieniających naszą twarz.

Pobierz na iOS

8. Rage Comics Photo Editor

 

range comics app

play.google.com

range comics app

play.google.com

Range Comics Photo Editor to humorystyczna aplikacja dzięki której dodamy do naszych zdjęć elementy z komiksów. Możemy wklejać na zdjęcia, naklejki np. z głowami postaci znanych memów, rysować i pisać po naszych fotografiach. W ten sposób możemy stworzyć zabawny prezent lub pamiątkę dla znajomych z wakacji.

Pobierz na Android

Podsumowując…

Wybrane przez nas aplikacje z pewnością przydadzą się podczas robienia wakacyjnych zdjęć. Służą nie tylko do technicznej konfiguracji fotografii, ale i urozmaicania ich w naklejki, teksty czy efekty specjalne, również bardzo humorystyczne. Dzięki nim poprawimy także bezpłatnie nasze wymarzone wakacyjne selfie.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.