7 komunikatorów mobilnych, które warto mieć

fot. © Kirill Kedrinski - Fotolia.com

fot. © Kirill Kedrinski - Fotolia.com

fot. © Kirill Kedrinski – Fotolia.com

Dla zwykłego użytkownika możliwość bezpłatnego czatu i rozmów jest szczególnie przydatna w przypadku wyjazdu zagranicznego. Z kolei przedsiębiorcy powinni poważnie rozważyć zainstalowanie w tablecie czy smartfonie popularnych komunikatorów.

SMS-y stanowią jedno z głównych źródłem dochodu sieci telefonii komórkowych. Jednak w Stanach Zjednoczonych w 2012 roku zanotowano większą liczbę wiadomości wysłanych przez aplikacje niż tradycyjnych wiadomości tekstowych. Kontaktujemy się coraz częściej z innymi osobami i coraz częściej robimy to bez żadnych zahamowań finansowych.

Ceny rozmów telefonicznych rokrocznie spadają, jednak okazuje się, że można dzwonić i komunikować się ze znajomymi właściwie za darmo, płacąc jedynie za przesyłane dane (będąc w strefie Wifi jesteśmy nawet zwolnieni z tych opłat). Czy można sobie wyobrazić, że sieci telefonii komórkowej będą świadczyć usługi tylko z zakresu dostarczania usług internetowych, ponieważ każdy użytkownik będzie korzystał z aplikacji mobilnych? Wizja ta wydaje się bardzo realna, tym bardziej że już teraz coraz więcej użytkowników wybiera ten sposób komunikacji.

Wybiegając w przyszłość, prezentujemy zatem spis najważniejszych komunikatorów mobilnych według redakcji Mobileclick. Rynek wydaje się już dostatecznie ukształtowany i nie zapowiada się tutaj żadna większa rewolucja w najbliższym czasie. Te aplikacje z pewnością powinieneś mieć w swoim telefonie, aby pozostać zawsze na bieżąco:

Bezkonkurencyjny: Skype

Jeden z najpopularniejszych komunikatorów, który pozwala na bezpłatne rozmowy z innymi użytkownikami aplikacji, a także – za niewielką opłatą – z użytkownikami tradycyjnych telefonów. Niebywałą zaletą oprogramowania jest możliwość połączeń wideo oraz czatu. Program obsługuje obie kamery w telefonie, więc z łatwością możemy coś pokazać naszemu rozmówcy, jak i wygodnie korzystać z przedniej kamery. Interfejs jest bardzo intuicyjny, a aplikacja nie obciąża znacząco systemu. Ponadto Skype dostępny jest w kliku wersjach systemowych dla każdego oprogramowania mobilnego. Uniwersalność i powszechność aplikacji ułatwia kontakt właściwie z każdym, a usługi Skype mogą pozostawać stale aktywne na telefonie.

Pobierz aplikację

Niezastąpione: Gadu-Gadu

Marka Gadu-Gadu wypracowała sobie bardzo stabilną pozycję na rynku komunikatorów. Nie dość, że jest jednym z najstarszych polskich komunikatorów, który współcześnie wciąż jest rozwijany, to dodatkowo każda najnowsza wersja proponuje nowe udogodnienia, które z reguły przypadają do gustu użytkownikom. Dużym plusem aplikacji jest jej powszechność oraz możliwość instalacji na praktycznie każdym systemie operacyjnym. Najnowszy soft umożliwia także korzystanie z wirtualnego dysku typu „chmura” do 5GB oraz pozwala grać w proste gry z innymi użytkownikami. Aplikacja umożliwia także prowadzenie rozmów wideo między użytkownikami.

Pobierz aplikację

Zawsze modny: Facebook Messenger

Umożliwia bezpośredni kontakt ze znajomymi, którzy przypisani są do naszego profilu w serwisie Facebook.com. Każdorazowe logowanie do Facebooka, aby poczatować z przyjaciółmi, mogłoby być uciążliwe, dlatego aplikacja pozwala na szybką i bezpośrednią komunikację z przyjaciółmi z poziomu widgetu na jednym z pulpitów. Aktualnie Facebook Messenger pozwala na wysyłanie zdjęć, lokalizacji, dźwięku. Autorzy oprogramowania pracują jednak nad wprowadzeniem w przyszłości funkcji prowadzenia rozmów.

Pobierz aplikację

Najpopularniejszy: WhatsApp Messenger

Według statystyk amerykańskich sieci telefonicznych liczba wiadomości wysyłanych za pomocą WhatsApp przekroczyła liczbę wysłanych smsów w roku ubiegłym. To nie tylko znak czasów, ale także wyraźny sygnał, że WhatsApp staje się powoli najpopularniejszym komunikatorem na świecie. I chociaż w Polsce wciąż jest on mniej popularny, to już wkrótce może się to zmienić. Aplikacja pozwala na wysyłanie tekstu, zdjęć, filmów, muzyki oraz lokalizacji. Mamy możliwość również utworzenia czatu grupowego, a rejestrując numer, WhatsApp wyszukuje, kto w naszej książce adresowej także korzysta z programu. Do ciekawszych funkcji należy także możliwość wysyłania czatu na e-mail, tworzenie kopii zapasowych rozmów, skróty do kontaktów na pulpicie.

Pobierz aplikację

Uniwersalny: Ebuddy Mobile Messenger

To wielofunkcyjny komunikator, który pozwala na komunikację z wieloma popularnymi serwisami, jak: Facebook, Windows Live Messenger, Yahoo!, AIM, Google Talk oraz ICQ. Bardzo przydatną funkcją są powiadomienia typu push, dzięki czemu aplikacja poinformuje nas o nowej wiadomości, nawet gdy aplikacja zostanie już zamknięta. Ebuddy Mobile Messenger świetnie sprawdza się jako aplikacja w tle, ponadto pozwala na równoczesną komunikację z różnymi komunikatorami, bez potrzeby przełączania się między funkcjami programu.

Pobierz aplikację

Znakomite: Google Hangouts (dawniej Google Talk)

Jedyna w tym rankingu aplikacja niedostępna na Windows Phone, która pozwala na czat oraz wideo rozmowy z użytkownikami aplikacji. To co najbardziej może przypaść do gustu, to współpraca programu z innymi aplikacjami i usługami Google, jak: Gmail, Google Dysk itd. Komunikator Google umożliwia także wysyłanie wiadomości do osób będących w trybie offline, a sam czat pozwala dodatkowo na używanie zdjęć, setek emotikonek oraz wspólne oglądanie filmów na YouTube wraz z drugim użytkownikiem używającym Google Hangouts.

Pobierz aplikację


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.