65% ruchu mobilnego generują smartfony

fot. © Aurielaki - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Aurielaki - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Aurielaki – bank zdjęć Fotolia.com

Rynek mobilny wciąż się rozwija. Jak wynika z Mobile Overview Report 2014 na zachodnim rynku dominują smartfony – aż 65% ruchu mobilnego to ich użytkownicy, a 39% z nich to urządzenia marki Apple, z kolei 30% urządzenia Samsung. 33% mobilnych użytkowników to osoby posiadające tablety, z czego 73% to urządzenia Apple, a zaledwie 13% urządzenia Samsung.

Raport bazuje na badaniach przeprowadzonych między kwietniem a czerwcem 2014 roku i skupia się na urządzeniach mobilnych takich jak smartfony, tablety i telefony komórkowe (szczegółowe definicje urządzeń można znaleźć w raporcie).

Kraje zachodnie a Azja

W porównaniu do Azji, w krajach zachodnich wykorzystanie tabletów jest prawie 3 razy większe, a użycie telefonów komórkowych nieco rzadsze. W Azji prawie 90% ruchu mobilnego wytwarzane jest przez smartfony, w krajach zachodnich to ok. 65%.

Najczęściej wybieranymi urządzeniami w krajach zachodnich są produkty Apple, na najniższych pozycjach znalazły się towary od takich marek jak: Pantech, Asus, czy LG. W Azji, użytkownicy najchętniej wybierają markę Samsung, najrzadziej Motorolę, a także Microsoft oraz Tesco.

produkty

Źródło: Raport Mobile Overview 2014

Jeśli chodzi o najchętniej wykorzystywane przeglądarki internetowe używane na smartfonach – na zachodzie 45% użytkowników surfuje po sieci przy pomocy Android Webkit, 38% korzysta z Safari, a 9% Chrome Mobile. W Azji przeglądarki Android używa 63% respondentów, na drugim miejscu – 22% – znalazła się przeglądarka Chrome Mobile, z Safari korzysta 11% użytkowników. Na tabletach w krajach zachodnich na pierwszym miejscu Safari 73%, w Azji 29% – tu króluje Android Webkit z 61% udziałem. Na trzecim miejscu Chrome Mobile – 3% na zachodzie, 9% w Azji.

USA

W Stanach Zjednoczonych liczba użytkowników telefonów komórkowych to zaledwie 1%, największy ruch mobilny wytwarzają smartfony –82%, z kolei 16%. Zarówno w przypadku tabletów jak i smartfonów największą popularnością cieszy się marka Apple, na drugim miejscu jednak ze znacząco mniejszą liczbą użytkowników znajduje się koncern Samsung.

usa

Źródło: Raport Mobile Overview 2014

W raporcie można znaleźć również szczegółową analizę niemieckiego rynku mobilnego. Cały raport dostępny jest TUTAJ.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.