5 najlepszych aplikacji do edycji zdjęć na Androida

fot. © WavebreakMediaMicro - Fotolia.com

fot. © WavebreakMediaMicro - Fotolia.com

fot. © WavebreakMediaMicro – Fotolia.com

Gdy zdjęcie wymaga drobnych poprawek z pewnością przyda się podręczna aplikacja do edycji. PicsArt, PixlrExpress, Snapseed, Aviary i Photo Grid to najpopularniejsze programy dla systemu Android, osiągające ponad 10 milionów pobrań w skali świata. Jakie są ich możliwości?

Szybka obróbka zdjęć stała się dzisiaj dominującym standardem. Dlatego też coraz bardziej cenimy programy, które z pomocą paru kliknięć poprawią lub wyretuszują nasze zdjęcia. Oferta Google Play pod tym względem wygląda bardzo bogato. Poniżej prezentujemy najciekawsze propozycje.

PicsArt

Prawdziwy kombajn i jeden z najbardziej rozbudowanych edytorów. Interfejs jest bardzo intuicyjny, przycięcia i docięcia możemy wykonywać z ogromną łatwością. Program oferuje też sporą ilość dobrych filtrów, przy tym edycja jest szybka z dostępem do podglądu. Aplikacja jest darmowa, ale za niektóre jej dodatkowe funkcje trzeba zapłacić. Jednak podstawowe możliwości tego programu powinny w zupełności zadowolić przeciętnego użytkownika.

fot. play.google.com

fot. play.google.com

PixlrExpress

Tym, co wyróżnia PixlrExpress, jest możliwość nakładania bardzo ładnych efektów „overlay” na zdjęcie, niezależnie od podstawowych filtrów. Wiele z nich możemy stosować z różną intensywnością. Wielopoziomowa jest też opcja cofania i powrotu do poprzedniego etapu pracy, dzięki czemu można porównać oryginalne i przetworzone zdjęcia. Program został wytypowany w 2012 roku jako jedna z 10 najlepszych aplikacji w Google Play, do dzisiaj wciąż się świetnie rozwija, dzięki specjalistom z Autodesk, twórców AutoCAD’a.

fot. play.google.com

fot. play.google.com

Photo Grid

Najpopularniejsza aplikacja do tworzenia kolaży na urządzeniach mobilnych. Do tej pory ma już ponad 50 milinów pobrań. Aplikacja korzysta ze schematów, które można opcjonalnie edytować. Obsługa jest stosunkowo prosta, dodatkową zaletą jest połączenie programu z siecią Instagram i innymi portalami społecznościowymi, co pozwala szybko i łatwo dzielić się najciekawszymi zdjęciami.

fot. play.google.com

fot. play.google.com

Snapseed

Początkowo rozwijany na urządzeniach z iOS, następnie wykupiony przez Google dla Androida. Jedna z bardziej zaawansowanych aplikacji, która już teraz zbiera mnóstwo pozytywnych opinii. Snapseed pozwala na delikatny retusz, który polepsza znacząco jakość naszych zdjęć, jak i na bardziej zaawansowaną obróbkę poprzez cięcia, nakładanie filtrów i efektów.

fot. play.google.com

fot. play.google.com

Aviary

To bezpłatny edytor, ale zarazem “najdroższy” z prezentowanych w tym zestawieniu, gdyż sam pakiet podstawowy jest stosunkowo ubogi i wymaga dokupienia wielu filtrów i opcji. Program pozwala na automatyczną korekcję zdjęć jednym kliknięciem, robienie naklejek, przycięcia, dymki, wyostrzanie, rozmazywanie, czyli standardową funkcjonalność prezentowanych tutaj programów.

fot. play.google.com

fot. play.google.com


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.