5 miesięcy Apple Music za darmo? To możliwe dzięki aplikacji Shazam

źródło: shutterstock.com

Apple Music to usługa streamingowa, która często porównywana jest do Spotify. Jeśli ktoś chce przekonać się, jakie rozwiązanie jest dla niego lepsze, gigant daje teraz ku temu doskonałą okazję.

Streaming milionów utworów, playlisty i albumy inspirowane słuchanymi wykonawcami i gatunkami oraz dostęp do muzycznych bibliotek na wszystkich urządzeniach. To możliwości, jakie daje nam muzyczna usługa Apple. Jednak, aby z niej korzystać konieczne jest uiszczenie opłaty. 

Koszt Apple Music

Pierwsze, testowe 3 miesiące użytkowania są darmowe, lecz każdy kolejny miesiąc wiąże się już z opłatą. W przypadku studentów jest to 9,99 zł. Dla indywidualnych użytkowników wynosi ona 19,99 zł, a dla kont rodzinnych 29,99 zł. Jeśli jednak to niewystarczający okres, aby poznać wachlarz możliwości Apple Music, teraz dzięki aplikacji Shazam dostęp do muzyki może być darmowy aż przez 5 miesięcy. 

źródło: apple.com

Obecnie Apple Music pozwala na streaming aż 70 milionów utworów. Z usługi można skorzystać na urządzeniach marki Apple, na platformach streamingowych, popularnych telewizorach smart, inteligentnych głośnikach, ale i urządzeniach z systemami Android i Windows. Warto podkreślić, że w ramach usługi nie zobaczymy reklam.

Jak wydłużyć darmowy okres?

O ile dotychczas nie korzystaliśmy z Apple Music, możemy wydłużyć czas darmowego użytkowania aplikacji do 5 miesięcy. Aby do zrobić należy pobrać aplikację Shazam na swoje urządzenie oraz skorzystać z funkcji identyfikowania utworu. Gdy aplikacja go rozpozna, zobaczymy możliwość wysłuchania go w pełni właśnie w ramach Apple Music. W tym właśnie miejscu pojawi się okazja do skorzystania z oferty i subskrypcji aplikacji za darmo przez aż 5 miesięcy.

źródło: zrzut ekranu z aplikacji Shazam

Jeśli dotychczas korzystaliśmy już z aplikacji Shazam, ale nie jesteśmy użytkownikami Apple Music, również możemy skorzystać z tej oferty. Informacja o niej powinna być widoczna w Bibliotece aplikacji.

źródło: zrzut ekranu z aplikacji Shazam

Co ważne, ta atrakcyjna oferta jest ograniczona czasowo i dotyczy członkostwa indywidualnego. Po okresie próbnym subskrypcja odnawia się automatycznie. Wedle regulaminu kody wygasną 1 lutego 2021 roku.

Oferta jest dostępna dla użytkowników m.in. z Wielkiej Brytanii, Australii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, jak i z Polski.

Apple i Shazam

Na koniec warto przypomnieć także, że w 2018 Apple przejęło aplikację Shazam. Ta z kolei z pewnością nie jeden raz pozwoliła odkryć autora lub tytuł słyszanego utworu i cieszyć się muzycznymi nowościami. A Apple Music pozwala odtwarzać je w każdej chwili i każdym miejscu.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.