5 aplikacji, które pomogą Ci się wyciszyć i odpocząć

źródło: shutterstock.com

Chcesz odprężyć ciało i umysł, ale nie wiesz od czego zacząć? Oto 5 aplikacji, które Ci w tym pomogą. 

Majówka to okres, w którym możemy odpocząć. Na chwilę zapomnieć o pracy, obowiązkach i cieszyć się czasem wolnym – niezależnie od tego, czy spędzamy ją w domu, w mieście, na łonie przyrody, z przyjaciółmi, rodziną, czy sam na sam. W większości planujemy wykorzystać ten czas na odpowiednią ilość snu, relaks oraz reset myśli. Nie zawsze jednak odcięcie się od codziennych trosk i zadań jest łatwe.

Oto 4 aplikacje, które mogą w tym pomóc. Nie tylko podczas długiego weekendu, ale i na codzień.

Headspace

źródło: Headspace

Jeśli medytacja kojarzy się Wam tylko z siedzeniem na podłodze w dziwnej pozie, to Headspace pomoże to zmienić. Aplikacja, która uczy medytacji w przyjemny sposób i, co najważniejsze, wymaga od użytkownika jedynie kilku minut dziennie!

źródło: Headspace

W bezpłatnej wersji można skorzystać z 10-dniowego treningu wprowadzającego, a w płatnej – z kilku kursów tematycznych. Headspace pozwala też monitorować swoje wyniki.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Nightly

źródło: Nightly

Przepracowanie i stres skutecznie przeszkadzają zasnąć i obniżają jakość snu. Aplikacja Nightly powstała, by rozwiązać te problemy. Wynalazek polskiego startupu ma ułatwiać zasypianie, zmniejszać liczbę wybudzeń oraz zapobiegać występowaniu złych snów.

Jej działanie podzielone jest na kilka sekwencji, które należy wykonać przed snem (oglądanie wyciszających filmów, relaks przy kojących dźwiękach) oraz pracy już w czasie snu (monitorowanie ruchów ciała, odtwarzanie muzyki w przypadku koszmarów, wybudzenie w odpowiedniej fazie). Technologia, na której opiera się aplikacja, bazuje na badaniach dotyczących snu przeprowadzonych na przestrzeni 25 lat.

źródło: Nightly

Nightly w wersji bezpłatnej dostępne jest przez 14 dni, później kosztuje 4,99$ za miesiąc lub 35,99$ za rok.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Calm

źródło: Calm

Calm to wiodąca aplikacja do medytacji i snu. Jest zalecana przez najlepszych psychologów, terapeutów i ekspertów zdrowia psychicznego. Pomaga w treningu uważności dla początkujących,  jak i zawiera setki programów dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych użytkowników.

Znajdziemy w niej sesje medytacyjne z przewodnikiem w długościach 3, 5, 10, 15, 20 lub 25 minut, dzięki czemu możemy wybrać idealną długość.

źródło: Calm

Calm oferuje także ćwiczenia oddechowe, które pomogą Ci się zrelaksować, ekskluzywną muzykę, która pomoże w odpoczynku, medytacji czy zaśnięciu.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Do Nothing For 2 Minutes

źródło: Do Nothing for 2 Minutes

Prosta aplikacja twórców Calm, która zachęca do… nicnierobienia. Przez 2 minuty nie można robić nic, poza wsłuchiwaniem się w szum morza i relaksem. Na początku może być trochę trudno, ale z czasem naprawdę docenia się tę krótką chwilę wytchnienia. Jeśli dotkniesz myszki lub klawiatury przed czasem, odliczanie zacznie się od nowa.

Do Nothing For 2 Minutes jest bezpłatne.

Aplikacja dostępna jest na każdej przeglądarce.

Stop, Breathe & Think

Stop, Breathe & Think to również aplikacja ucząca medytacji, lecz w inny sposób niż Headspace. Aby otrzymać najlepiej pasujące do nas programy medytacji, najpierw musimy zaznaczyć, jakie samopoczucie i emocje towarzyszą namw momencie sięgnięcia po aplikację. Program można wybrać również samodzielnie, a większość z dostępnych opcji działa w bezpłatnej wersji programu.

Stop, Breathe & Think w pełnej wersji kosztuje 4,91$ miesięcznie.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Radzenie sobie ze stresem i odpoczynek może być dużo łatwiejsze, jeśli odpowiednie narzędzia ma się zawsze pod ręką – na telefonie lub komputerze. Używanie ich regularnie z pewnością pomoże nauczyć się efektywnego odpoczynku i ukoi skołatane nerwy, nie tylko podczas długiego weekendu. 


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.