5 aplikacji, dzięki którym zaoszczędzisz pieniądze

fot. © lassedesignen - Fotolia.com

Oszczędzanie pieniędzy wymaga sprytu oraz ciągłego sprawdzania cen i porównywania ich z cenami w innych sklepach. Jak nie oszaleć w morzu cyferek? Na pomoc ruszają aplikacje, dzięki którym zaoszczędzimy kilka groszy. Bo grosz do grosza i będzie kokosza. 

Aby na zakupach spożywczych kupić tylko to, co jest nam potrzebne, po pierwsze trzeba pójść najedzonym, a po drugie trzeba mieć przy sobie listę zakupów. Oba aspekty zostały udowodnione przez naukowców. O ile aplikacji sprawdzającej poziom naszego głodu jeszcze nie wynaleziono (przynajmniej nic o tym nie wiem), o tyle aplikacje do tworzenia listy zakupów są bardzo popularne. Zatem zapominamy o tradycyjnej kartce i długopisie bo smartfon sprawdzi się znacznie lepiej.

1. Zaplanowane oszczędzanie – Listonic

Listonic www.itunes.apple.com
Najpopularniejszą aplikacją do tworzenia spożywczej listy jest Listonic. W sklepie Google Play ma ponad 13 tysięcy pobrań i bardzo dużo dobrych ocen. Nie umożliwia jedynie stworzenia listy zakupów, bo czym wówczas różniłby się kartki papieru? Listonic wyposażony jest w opcje dodatkowe. Na przykład pokazuje informacje o najnowszych promocjach w największych polskich supermarketach. Na dodatkową uwagę zasługuje również głosowe dodawania produktów oraz udostępnianie list swoim znajomym. Dużym ułatwieniem jest posortowanie zakupów według działów w sklepie.
App Store  ocena: 4+

2. Aplikacja do sprawdzania cen – Mobit Skaner

Mobit Skaner www.play.google.com

Aplikacja Mobit Skaner pomoże ci sprawdzić cenę produktu we wszystkich sklepach. Mobit Skaner jest czytnikiem kodów EAN więc po zeskanowaniu kodu kreskowego produktu, w telefonie pojawi się baza cen w innych sklepach. Dzięki niej uzyskasz dostęp do informacji o ponad 4 milionach produktów. Po zeskanowaniu kodu zostaniesz poinformowany o jego cenach w innych sklepach oraz gdzie dany produkt znajduje się w promocji. Użytkownicy chwalą sobie jego dużą bazę produktów.

3. Odcinaj Qpony 

Qpony www.itunes.apple.com

 

Bez wątpienia najbardziej znaną aplikacją z kuponami, gazetkami i promocjami jest aplikacja Qpony. Aplikacja jest darmowa. Wystarczy ją pobrać, znaleźć interesujący kupon i okazać go przy kasie podczas zakupów. Aplikacja Qpony w swojej bazie ma największe supermarkety, multipleksy, znane sklepy odzieżowe oraz restauracje. Do tego zbiera same dobre oceny od użytkowników. Dzięki tej aplikacji szukanie promocji i oszczędzanie jest nie tyle przyjemne, co budzi dreszczyk emocji.
App Store ocena: 4+

4. Aplikacja do porównywania cen – Ceneo

Ceneo www.itunes.apple.com

W tej kwestii porównywania cen pomoże nam Ceneo. Po wpisaniu interesującego nas produktu pojawią się jego ceny w różnych sklepach. Możemy porównywać ceny produktów z takich kategorii jak AGD, Moda, Komputery.
Windows ocena: 5

5. Nie w(y)lewaj pieniędzy dzięki Paliwodroid

Paliwodroid www.play.google.com

Pomysł o sprawdzaniu cen paliwa jest świetny, niestety trudno jest znaleźć dobrą aplikację. Takie aplikacje jak WhatGas czy Moje Paliwo zbierają bardzo słabe oceny. Głównie dlatego, że ich dane nie są aktualne. Dlatego prezentujemy aplikację, która wypadła na ich tle najlepiej. Miała najwięcej pobrań, niezłą ocenę końcową oraz komentarze użytkowników zostały dodane w ostatnich kilku miesiącach. Aplikacja na mapie w trzech kolorach zaznacza stacje w najbliższym otoczeniu i segreguje je kolorystycznie w zależności od ceny.
Powyższe aplikacje sprawdzą się każdego dnia i pozwolą zaoszczędzić nam kilka groszy na przedmiotach codziennego użytku.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.