5 aplikacji dla narciarzy, czyli smartfon na stoku

fot. © rcaucino - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © rcaucino - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © rcaucino – bank zdjęć Fotolia.com

Wybierając się na narty albo snowboard warto zabrać ze sobą nie tylko odpowiednie wyposażenie, ale też odpowiednio wyposażony smartphone. Przedstawiamy aplikacje, które przydadzą się na stoku.

1. Snocru

To aplikacja społecznościowa dla wielbicieli sportów zimowych. Nawet wyjeżdżając w pojedynkę, dzięki niej szybko można odnaleźć nowych znajomych na stoku. Użytkownicy tej aplikacji mogą komunikować się ze sobą poprzez chat, a także dzielić się zdjęciami i postami. Aplikacja może być połączona z Facebookiem i Twitterem. Dodatkowo pozwala ona na sprawdzenie warunków pogodowych na stokach całego świata, podaje pomiary prędkości i dystansu, który użytkownik pokonuje na stoku oraz podpowiada gdzie znajdują się najbliższe sklepy, stacje paliw, bary, restauracje czy bankomaty.

Pobierz aplikację

snocru_appstore.jpg

2. Endomondo

Niezwykle popularna wśród biegaczy aplikacja nie ogranicza się tylko do jednego sportu. Można dzięki niej śledzić własne poczynania sportowe i dzielić się osiągnięciami w portalach społecznościowych. Zimą po Endomondo mogą sięgnąć zarówno narciarze jak i snowboardziści. Dzięki aplikacji można mierzyć długość przejechanej trasy i prędkość z jaką została pokonana. Użytkownik otrzymuje także informacje o ilości spalonych kalorii podczas jazdy.

Pobierz aplikację

3. Ski raport

W aplikacji znaleźć można informacje o ponad 150 km tras narciarskich, 120 wyciągach czy 70 ośrodkach narciarskich w Polsce. Dzięki aplikacji można śledzić prognozę pogody, a także warunki na trasach. Informacje są aktualizowane na bieżąco przez użytkowników. Sytuację na trasie można także obserwować dzięki obrazowi z kamer on-line znajdujących się na stokach. Twórcy aplikacji udostępniają również szczegółowe mapy stoków i tras, informacje o czynnych wyciągach i kolejkach linowych, jak również informacje o usługach i noclegach w okolicy.

Pobierz aplikację

skiraport_googleplay.jpg

4. Pierwsza pomoc i Przydatne numery

Podczas białego szaleństwa nie można zapomnieć o bezpieczeństwie. W tym zakresie przydatne są dwie aplikacje. Pierwsza pomoc, jak wskazuje nazwa, pozwala użytkownikom zapoznać się z zasadami pierwszej pomocy, która gdy oczekiwać trzeba na profesjonalną pomoc, może ocalić komuś życie. W takich stresowych sytuacjach łatwo zapomnieć najważniejsze numery, do służb, które mogą nam pomóc. Właśnie przy takich nagłych wypadkach, ale i nie tylko, warto korzystać z aplikacji przydatne numery, która wyświetla najpotrzebniejsze numery do służb ratunkowych i porządkowych. Dzięki niej można szybko skontaktować się z wybraną jednostką.

Pobierz aplikację “Pierwsza pomoc” na Android, iOS, Windows Phone

Pobierz aplikację “Przydatne numery” na Windows Phone

pierwsza pomoc_google play.jpg

5. Snowcookie

Na koniec coś naprawdę ekstra. To nie tylko aplikacja, to urządzenie, które po przypięciu do nart i kombinezonu można zintegrować ze swoim smartphonem. Przypominające ciasteczko urządzenie zawiera barometr, magnetometr i żyroskop, a także monitoruje ruchy narciarza i warunki panujące na stoku. Dane są przetwarzane i prezentowane w formie analizy i raportów na ekranie smartphone’a. System potrafi także udzielić na podstawie analiz wskazówek jak poprawić technikę czy zmniejszyć ryzyko upadków. Gdy już dojdzie do kontuzji czy innego wypadku, urządzenie potrafi samo wezwać pomoc.

Dowiedz się więcej.

https://www.youtube.com/watch?v=aC7EEXEzQpM


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.