4 aplikacje, które pomogą Ci w zarządzaniu domowym budżetem

fot. © karelnoppe - Fotolia.com

fot. © karelnoppe - Fotolia.com

fot. © karelnoppe – Fotolia.com

Znów nie wiesz, na co wydałeś połowę wypłaty? Zastanawiasz się, ile zostanie Ci oszczędności po opłaceniu rachunków? Z pomocą przychodzi smartfon i aplikacja do zarządzania domowym budżetem, dzięki której zawsze i wszędzie, będziesz mógł zaplanować swoje wydatki oraz dowiedzieć się ile możesz wydać.

1. maFin – Mobilny Asystent Finansowy

Darmowa aplikacja, która pozwala nam na dokładne zaplanowanie i kontrolowanie naszych wydatków. Program stworzony został, jako element edukacyjnej działalności Komisji Nadzoru Finansowego. Posiada przejrzyste, intuicyjne menu, jest bardzo prosty w obsłudze, a jednocześnie oferuje wiele możliwości. Dzięki maFin, z łatwością możemy śledzić nasze codzienne wydatki, zaplanować je i dopasować do kategorii, oraz określić w jaki sposób dokonywać będziemy płatności. Pozwala nam również ustalić kwotę dziennych wydatków, pokazuje ich zestawienie – dzienne i miesięczne – za pomocą wykresów. Aplikacja pozwala nam na lokalizacje miejsca konkretnej transakcji oraz zachowania paragonu w postaci zdjęć.

maFinmaFin2

Pobierz (iOS)
Pobierz (Android)

2. Wydawaj z głową!

Darmowy program, stworzony przez Allianz. Umożliwia rejestrowanie wydatków podzielonych na przejrzyste kategorie oraz ustawianie limitów. Pozwala dopasować kategorie finansów oraz ich podkategorie. Dzięki ‚wydawaj z głową!’ w łatwy sposób dopiszesz komentarz do każdej transakcji, dołączysz zdjęcie rachunku oraz zanalizujesz swoje finansowe poczynania. Aplikacja zawiera informacje o tym, na jakie rzeczy wydajesz najwięcej, a także pokazuje średnią dziennych wydatków. Minusem jest wszechobecne logo firmy, oraz próba uzyskania danych użytkownika.

wydawajwydawaj 2

Pobierz (iOS)
Pobierz (Android)

3. iWydatki

Kolejna bezpłatna aplikacja, pozwalająca na lepsze rozporządzanie swoimi pieniędzmi. Nieco mniej rozbudowana niż poprzednie, niemniej jednak równie funkcjonalny. Pozwala na zaplanowanie wydatków wraz z terminem ich płatności. Aplikacja sumuje je i wyświetla ile pozostało do zapłaty. Program pozwala również na wysyłanie listy w całości bądź wybranych pozycji poprzez email. Program dostępny jest jednak tylko na iOS, co bardzo ogranicza grono jego odbiorców.

iWydatkiiWydatki 2

Pobierz (iOS)

4. myMoney

Program pozwala nadzorować swoje przychody i wydatki. Dzięki niej możemy monitorować czy nie wydajemy za dużo. Aplikacja za pomocą przejrzystych wykresów, pokazuje nam, ile wydaliśmy na poszczególne kategorie i zaznacza ich procentową wartość w całości. Poważnym zastrzeżeniem jest jednak konieczność rejestracji, by móc z niej korzystać.

myMoneymyMoney2

Pobierz (iOS)
Pobierz (Android)


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.