4 aplikacje, które pomogą Ci odnaleźć najbliższy bankomat

źródło: shutterstock.com

Wyjeżdzasz na urlop do miasta, w którym nigdy wcześniej nie byłeś i masz problem ze znalezieniem bankomatu? Przedstawiamy aplikacje, które go rozwiążą.

W większości miejsc możemy płacić kartą, telefonem, zegarkiem… Lecz wciąż są sytuacje, kiedy potrzebujemy gotówki. Wtedy musimy szybko zlokalizować najbliższy bankomat i właśnie w tym pomagają specjalnie w tym celu stworzone aplikacje.

Bankomaty PL

Aplikacja Bankomaty PL umożliwia korzystanie z dokładnej bazy bankomatów. W aplikacji jest ich kilkanaście tysięcy! Aby znaleźć odpowiedni bankomat wystarczy jedynie wpisać nazwę banku oraz miasto lub dotknąć punkt na mapie i gotowe! W wynikach wyszukiwania znajdziemy dokładne adresy i godziny, w których najbliższe bankomaty są dostępne. Aplikacja wyznaczy też trasę dojazdu do celu.

źródło: Google Play

źródło: Google Play

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Dostępny bankomat

Bezpłatna aplikacja „Dostępny bankomat” również doskonale ułatwia korzystanie z usług bankowych. Aplikacja została stworzona przez Związek Banków Polskich i kładzie nacisk na bankomaty z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Z pomocą tej szczególnej aplikacji można znaleźć między innymi bankomaty wyposażone w klawiaturę z oznaczeniami w języku Braill’a, z wbudowanym głośnikiem albo wejściem słuchawkowym lub takie, które mają podjazd lub odpowiednią przestrzeń dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

źródło: Google Play

źródło: Google Play

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Miejscownik – wyszukiwarka miejsc w pobliżu

Miejscownik to aplikacja, która pozwala znaleźć wiele miejsc w odniesieniu do bieżącej lokalizacji. Z jej pomocą znajdziemy bankomaty, ale też stacje benzynowe, hotele, sklepy, apteki i wiele innych ważnych miejsc. W ramach wyników wyszukiwania otrzymamy lokalizację, a także pomocne dane jak dokładny adres, godziny otwarcia/dostępności, zdjęcia obiektu itp. To aplikacja, którą docenią turyści, kierowcy oraz wszyscy, którzy często poruszają się po nieznanych sobie miastach.

źródło: Google Play

źródło: Google Play

Pobierz na Android

Lokalizacja bankomatów | ATM Finder

Aplikacja jest przydatna przede wszystkim dla tych, którzy często podróżują, również poza granice Polski. Mocną stroną aplikacji jest to, że korzysta z wielu baz danych i na bieżąco aktualizowana. Za dodatkową opłatą można też korzystać z dodatkowych funkcji takich, jak wyszukiwanie głosowe czy wyszukiwanie z pomocą mapy.

źródło: Google Play

źródło: Google Play

Pobierz na Android

Mając jedną z wyżej opisanych aplikacji odnalezienie bankomatu i wypłata lub wpłata gotówki nie będzie już stanowić problemu. Co ważne, część ze wspomnianych aplikacji jest dostosowana do utrudnień, z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne, a więc umożliwi im jeszcze lepsze nawigowanie po mieście i dotarcie do celu. :)


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.