4 aplikacje dzięki, którym zarezerwujesz stolik w restauracji

fot. © Ingo Bartussek - bank zdjęć Fotolia.com

Walentynki już w niedzielę. Osoby, którym brak adrenaliny na co dzień, może i zdecydują się zabrać swoją drugą połówkę na kolację do restauracji bez wcześniejszego zarezerwowania stolika. Tym, którzy chcą święto zakochanych przeżyć w miłej atmosferze i uniknąć kłótni o brak miejsca, prezentujemy 4 aplikacje, które pozwolą im dokonać rezerwacji.

1. QUANDOO – Rezerwuj Stoliki

 

www.play.google.com

 

Ocena Google Play: 4,0

Ocena App Store: 4+

Quandoo, bez wątpienia, jest liderem na rynku aplikacji przeznaczonych do rezerwacji stolików. Program działa w największych miastach na świecie – między innymi w Londynie, Berlinie i Singapurze. Po wybraniu interesującego nas miasta, program zapyta o rodzaj kuchni. Osobiście nie uważam, aby była to najlepsza opcja. Niektórzy mogą woleć, najpierw poszukać, poczytać i pooglądać, a dopiero później zdecydować na co mają ochotę i zarezerwować stolik. Pod nazwą restauracji wyświetlane są znaczki dolarów amerykańskich, które szacunkowo pokazują jakie są ceny w restauracji – tak jak robi to Tripadvisor. Każdej restauracji przyznawane są gwiazdki oraz recenzje, których autorami są użytkownicy. Restauracja pokazuje godziny otwarcia oraz przykładowe menu. Baza Quandoo jest naprawdę bardo bogata. Zaskoczyło mnie, że u lidera żeby zarezerwować stolik trzeba zadzwonić!

Aplikacja dostępna w Google Play i App Store.

 

2. ZOMATO – restauracje w pigułce

 

www.play.google.com

 

Ocena Google Play: 4,3

Ocena App Store: 4+

Aplikacja już na samym wejściu dostaje dużego plusa za powitanie swojego użytkownika smakowitym zdjęciem. Zomato działa na całym świecie. Po wybraniu lokalizacji, aplikacja oczekuje podania interesującego nas posiłku. Wówczas pojawia się lista restauracji. Aplikacja również prowadzi własny ranking lokali. Pod nazwą lokalu wyświetlają się najważniejsze informacje: co oferuje, jakie są koszty oraz godziny otwarcia. Aplikacja jest bardzo ładnie i przejrzyście zrobiona. Ale i tutaj mamy jedynie możliwość zrobienia rezerwacji tylko przez telefon.

Aplikacja dostępna Google Play, App Store oraz na Apple Watch.

3. GASTROBOOKING.PL

 

www.play.google.com

 

Ocena Google Play: 5,0

Ocena App Store: 4+

Aplikacja o nie najlepszej nazwie, która ma niewiele pobrań. Prawdopodobnie jest to związane z faktem, że działa ona jedynie w Krakowie. Jednak Gastrobooking.pl pozytywnie mnie zaskoczyło. Między innymi dlatego, że jej baza krakowskich restauracji jest naprawdę bogata. Co więcej aplikacja ma wgrane, w większości pozycji, menu restauracji. Co najważniejsze, w tej aplikacji rezerwujemy stolik bezpośrednio przez program, jednym kliknięciem!

Aplikacja dostępna w Google Play oraz App Store.

4. Get Table

GetTable

 

Ocena Google Play: 3,1

Ocena na AppStore: 4+

Niestety aplikację GetTable mogą ją używać mieszkańcy tylko dwóch miasta. Warszawy oraz Krakowa. Aplikacja połączona jest z TripAdvisorem, z którego pobiera opinie oraz oceny użytkowników. Co uważam, że jest dużym plusem jako, że TripAdivor jest głównym portalem oceniającym restauracje, jego baza opinii jest bardzo rozbudowana i można na nich polegać. Dodatkowo aplikacja pokazuję średnią cenę za danie główne. Ma ona bardzo przyjemny i intuicyjny interfejs. Po kliknięciu na daną pozycję wyświetla się wiele informacji jak na przykład opis restauracji, godziny otwarcia czy informacja, którymi kartami możemy zapłacić. Aplikacja ta umożliwia nam rezerwowanie stolika bezpośrednio przez system. Dzięki temu, że podamy numer telefonu, dostaniemy smsa z potwierdzeniem i numerem rezerwacji. Mam nadzieję, że w przyszłość w swojej ofercie będzie miała więcej miast ponieważ ma potencjał.

Aplikacja dostępna w Google Play oraz App Store.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.