4 aplikacje dla odkrywców

fot. © Robert Kneschke - Fotolia.com

fot. © Robert Kneschke - Fotolia.com

fot. © Robert Kneschke – Fotolia.com

Aplikacje pozwalają nam na tworzenie harmonogramów, list zakupów, przypominają o ważnych wydarzeniach, a nawet stanowią narzędzie w miejscu pracy. Ale co w sytuacji, gdy wymagamy czegoś więcej? Poniżej zestawienie 4 aplikacji, które pozwolą Wam na odkrywanie nowości!

1. Foursquare – odkrywaj nowe miejsca, wykorzystaj rekomendacje.

Masz ochotę na wyśmienity obiad lub dobrego drinka, ale nie znasz żadnej restauracji w okolicy? Foursquare ułatwi Ci podjęcie decyzji w kwestii wyboru takiego miejsca. Aplikacja wykorzystuje lokalizację użytkownika tworząc listę miejsc, opartą o podane wytyczne np. odległość, rodzaj miejsca, a nawet konkretne dania czy napoje. Skąd pewność, że dane środowisko przypadnie nam do gustu? Wyznacznik stanowią rekomendacje, zarówno właścicieli lokali, innych użytkowników aplikacji jak i naszych znajomych, którzy odwiedzili dane miejsce.

Aplikacja dostępna na: Android, iOS, BlackBerry, Windows Phone

2. Slacker – odkrywaj nowe dźwięki.

Posłuchaj, a następnie stwórz swoją unikalną listę odtwarzania lub dodaj stacje bazujące na Twoich preferencjach muzycznych. Dowiedz się czegoś nowego na temat ulubionych artystów oraz w prosty sposób wyszukaj pokrewne zespoły. Slacker pozwala również na zapisanie ulubionych piosenek bezpośrednio na telefonie, co umożliwia słuchanie ich będąc offline.

Aplikacja dostępna na: Android, iOS, BlackBerry, Windows Phone

3. Pulse News – zdobywaj najświeższe informacje

Aplikacja Pulse News jest niezwykle funkcjonalnym czytnikiem RSS, którego atutem jest nietypowa, a zarazem przyjemna dla oka oprawa graficzna. Serwowana nam treść zbierana jest z setek stron internetowych, serwisów społecznościowych, blogów oraz magazynów. Przedstawiane informacje są bardzo czytelne, a sama aplikacja pozwala na ich swobodną rotację. Dodatkowo, program umożliwia użytkownikom przeglądanie galerii zdjęć i filmów publikowanych na łamach YouTube oraz Vimeo. Minusem może okazać się dostępność aplikacji tylko w języku angielskim.

Aplikacja dostępna na: Android, iOS, Windows Phone

4. Twoo – poznawaj nowych ludzi.

Twoo to aplikacja idealna dla osób szukających nowych znajomości lub po prostu chcących porozmawiać z kimś na różne tematy. Ponad 30 mln aktywnych użytkowników to naprawdę imponujący wynik wśród programów tego typu. Na sukces aplikacji składa się funkcjonalne menu, bardzo estetyczna oprawa wizualna, możliwość różnorodnych interakcji z użytkownikami oraz oczywiście sami ludzie.

Aplikacja dostępna na: Android, iOS, Windows Phone


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.