3 uniwersalne rady, które przyśpieszą Twój telefon

fot. © Nmedia - Fotolia.com

fot. © Nmedia - Fotolia.com

fot. © Nmedia – Fotolia.com

Telefony odebrane z salonu działają płynnie, nie można się nadziwić jak szybko przeskakują okienka i wszystkie polecenia wykonywane są w mgnieniu oka. Sprawdź, co zrobić, żeby trwało to dłużej niż kilka tygodni. „Cudeńka” technologiczne zaczynają zwalniać wraz z upływem czas. Możemy być pewni, że tak szybko się nie psują. Spowalniamy je sami.

Niepotrzebne Aplikacje

Pierwszą rzeczą, o której trzeba pamiętać, to selekcja tego co używamy, a tego czego nie. Nie musimy się bać usuwania aplikacji, one nie znikną z sieci. Jeśli w przyszłości okaże się że czegoś potrzebujemy, pobierzemy to znowu. Każdy zainstalowany program zmniejsza wydajność komórki. To mnogość zainstalowanych aplikacji jest główną przyczyną spowolnienia. Zasada działa tak samo, niezależnie od rodzaju systemu.

Blokada aplikacji

Na telefonie zostanie tylko to, czego rzeczywiście potrzebujemy. Trzeba następnie zadbać o to, żeby aplikacje działały tylko wtedy, kiedy ich potrzebujemy. Pierwszym rozwiązaniem jest wyłączanie synchronizacji i połączeń sieciowych, za każdym razem kiedy z nich nie korzystamy. Jednak przez to odetniemy się od wszystkich powiadomień, nawet jeśli nam na nich zależy. Można odłączyć je od synchronizacji pojedynczo. Sami musimy zdecydować, czy chcemy otrzymywać na bieżąco powiadomienia z portali społecznościowych, poczty czy informacje o aktualizacjach konkretnych programów. Musimy wybrać co nam jest potrzebne.

Dla Androida najlepszym rozwiązaniem jest instalacja Greenefi. Program pozwoli nam pozatrzymywać te procesy, które mają działać tylko na naszą komendę. Należy pamiętać, że po skorzystaniu z aplikacji najlepiej ją usunąć. W razie potrzeby można ją pobrać kolejny raz.

Pobierz Greenefi na Androida

W iPhone’ach najskuteczniej i najbezpieczniej wyłączać na bieżąco zadania działające w tle. Możecie to zrobić w Multitaskingu, wybierając konkretną aplikacje i wyłączając.

Dla Windows Phone problem jest rozwiązany automatycznie. Same aplikacje nie działają w tle. Jedynie tak zwani agenci odświeżają się co 30 minut (aplikacje pogodowe, społecznościowe). Przez pozostały czas pozostają one nieaktywne. Można dodatkowo ustawić częstotliwość odświeżania poczty. Im rzadziej otrzymamy wiadomości tym mniej obciążymy system.

Czyść

Właściwie każde nasze działanie w smartfonie zostawia po sobie ślady. Jest wiele „pozostałości”, które ciężko wychwycić gołym okiem. Na szczęście do czyszczenia systemu są odpowiednie programy. Im częściej będziemy pamiętali o ich używaniu, tym lepiej.

Pobierz aplikacje:


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.