3 nowości z AppStore, które warto zainstalować

fot. © AA+W - Fotolia.com

fot. © AA+W - Fotolia.com

fot. © AA+W – Fotolia.com

Potrzebujesz szybko rozwiązać równanie matematyczne? A może masz zbyt dużo zdjęć na swoim iPhonie czy iPadzie i chcesz zrobić na urządzeniu trochę dodatkowego miejsca? Nowe aplikacje mobilne, które swoją premierę miały w październiku pomogą!

Clips

Na użytkowników iOS 8 czeka duże udogodnienie jeśli chodzi o kopiowanie i przechowywanie istotnych dla nich rzeczy, takich jak linki, fragmenty tekstów czy gify. Dotychczas użytkownicy urządzeń z systemem iOS musieli się trochę namęczyć z kopiowaniem czy wklejaniem treści, a już tym bardziej z przekazywaniem znalezionych informacji pomiędzy urządzeniami mobilnymi a swoimi komputerami. Twórcy aplikacji Clips ułatwiają nieco tę kwestię posiadaczom iPhonów i IPadów. Clips pełni funkcję schowka w którym przechowywać możemy wiele elementów i następnie w łatwy sposób dzielić się nimi z innymi lub przesyłać na urządzenia stacjonarne. Z aplikacji możemy korzystać z ograniczeniami z darmo, lub wykupić za 1.79 euro wersję bez ograniczeń. Do pobrania TUTAJ.

screen322x572

fot. AppStore

PhotoMath

Z tej aplikacji z pewnością skorzystają Ci, którzy do matematyki nie pałają zbyt dużą miłością. Aplikacja PhotoMath, wykorzystując mechanizm rozpoznawania tekstu pomoże bowiem rozwiązać matematyczne zadania. Do wyboru mamy dwie opcje – zrobić zdjęcie działaniu, a następnie od razu otrzymać prawidłowy wynik, albo skorzystać z opcji „krok po kroku” w której aplikacja po kolei pokaże nam jakie kroki zostały podjęte, aby rozwiązać równanie. Warto zaznaczyć, że na razie aplikacja obsługuje wyłącznie komputerowo zapisane równania – z tymi ręcznymi jeszcze sobie nie radzi J Do pobrania w AppStore TUTAJ.

Flic

W Twoim urządzeniu zrobiło się za mało miejsca? Zrób selekcje zdjęć! Pomoże w tym aplikacja Flic, dzięki której w łatwy i przyjemny sposób pozbędziesz się z telefonu czy tabletu niepotrzebnych fotografii i zyskasz dodatkowe wolne miejsce. Jak działa Flic? Nie sposób nie zauważyć nawiązania do popularnej randkowej aplikacji Tinder – w trakcie przeglądania zdjęć, te które chcemy usunąć przesuwamy na lewo, te które chcemy aby zostały na prawo. Po dokonaniu selekcji, aplikacja pokaże nam ile miejsca zajmowały fotografie, które zdecydowaliśmy się usunąć. Istotne jest to, że samo przesunięcie na lewo nie kasuje całkowicie zdjęcia – dostępne są one w folderze, w którym możemy jeszcze raz szybko je przejrzeć i w razie czego jakiś plik odzyskać. Dopiero usunięcie ich z tego folderu powoduje całkowite skasowanie. Program do pobrania TUTAJ za 0.99 euro.

screen568x568

fot. AppStore

 


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.