3 najlepsze bezpłatne aplikacje biurowe dla Androida

fot. © Arpad Nagy-Bagoly - Fotolia.com

fot. © Arpad Nagy-Bagoly - Fotolia.com

fot. © Arpad Nagy-Bagoly – Fotolia.com

Coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych już nie tylko dla rozrywki, ale także w celach „biurowych”. Z pomocą przychodzą nam aplikacje, które znacznie to ułatwiają. Oferta takich pakietów na Androida jest bardzo ciekawa i jak się okazuje, aplikacje te mogą nam pomóc przyspieszyć wykonywanie codziennych zadań.

Jeszcze kilka lat wstecz, uruchomienie „wordowskiego” pliku na komórce było czymś robiącym wrażenie i wywołującym podziw. Dzisiaj już nikogo nie dziwi nie tyle co swobodne otwieranie biurowych plików, ale i również ich edytowanie za pomocą smartfonów. Mobilny system operacyjny Android to naprawdę ogromna baza najróżniejszych aplikacji, które można pobrać z oficjalnego sklepu Google Play. Jednak, aby wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie spośród setek, tak naprawdę podobnych do siebie aplikacji, to nie lada wyzwanie. Aplikacje biurowe dostępne pod Androida to dwie kategorie – płatne oraz dostępne za darmo. My przedstawimy zestawienie 5 najlepszych według nas bezpłatnych aplikacji biurowych, które pomogą i umożliwią np. szybki oraz sprawny podgląd ważnego pliku czy dostęp do ważnych i niezbędnych informacji.

Darmowe aplikacje biurowe – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli możemy sobie pozwolić jedynie na darmowe pakiety biurowe, trzeba pamiętać o tym, że zdecydowana większość z nich umożliwi nam podstawowe możliwości pracy z dokumentami, jak przeglądanie plików czy prostą edycję. Należy zwracać wtedy uwagę na to, czy wybrana przez nas aplikacja będzie pozwalać na samo uruchomienie plików, czy również pozwoli na odtworzenie elementów graficznych, które mogą być istotne w naszej pracy.

1. Evernote, czyli ważne informacje zawsze zapisane

Evernote to co prawda proste, ale potężne narzędzie do zapamiętywania wszystkiego, począwszy od podstawowych informacji do przypomnień i list rzeczy do zrobienia. Co ważne, wszystko co zapiszesz na swoim koncie Evernote, znajdzie się również na Twoich innych urządzeniach dzięki synchronizacji. Czyli używając tej aplikacji na spotkaniu, niezbędne notatki znajdą się od razu na Twoim komputerze i będziesz mógł dalej na nich pracować. Aplikacja Evernote to tworzenie, porządkowanie, synchronizowanie, szukanie i dzielenie się ważnymi dla ciebie notatkami.

POBIERZ APLIKACJĘ

2. Kingsoft Office, uniwersalny pakiet biurowy

Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z aplikacją Kingsoft Office, to z całą pewnością powinniście to zrobić, bez względu czy tylko przeglądacie dokumenty, czy również dokonujecie ich edycji. Aplikacja jest przedstawicielem darmowych pakietów biurowych, a w jej skład wchodzą 3 najczęściej wykorzystywane aplikacje biurowe – edytor tekstu Writer, arkusz kalkulacyjny Spreadsheets oraz narzędzie do tworzenia prezentacji Presentation. Co ważne, pakiet został przygotowany zarówno z myślą o małych ekranach, jak i tabletach z Androidem.

Program oferuje zaawansowane funkcje oraz przyjazny dla użytkownika i czytelny interfejs, w którym nawet początkujący użytkownik z łatwością będzie mógł się odnaleźć. Zaletą Kingsoft Office jest szybkość działania oraz wsparcie dla mechanizmu kart, pozwalającego na pracę z wieloma plikami jednocześnie, bez konieczności przełączania okien. Pakiet wyposażony został we wbudowany konwerter plików do formatu PDF, a także pozwala zabezpieczać tworzone dokumenty hasłem. Aplikacja pozwala nam na pełną obsługę formatów Worda, Excela i PowerPointa w wersjach 97/2000/2003. Jednak w przypadku edycji 2007/2010 możliwe jest tylko ich otwieranie i przeglądanie. Ponadto w odróżnieniu od płatnych aplikacji, Kingsoft Office umożliwia też bezpośredni zapis dokumentów na kartę pamięci.

POBIERZ APLIKACJĘ

3. Olive Office Premium

Gdy poszukujecie aplikacji do szybkiego uruchomienia niewielkich plików i podstawowej edycji, które nie zawierają elementów graficznych, ta aplikacja będzie dobrym wyborem. Olive Office Premium jest stosunkowo popularna na Google Play, jej pakiet oprogramowania dla urządzeń z systemem Android, pozwala na przeglądanie i edycję programu Microsoft Word, Excel oraz Power Point. Aplikacja oferuje jedynie podstawowe funkcje przy pracy nad dokumentami z pakietu MS Office, a są to m.in. formatowanie tekstu, podgląd i zarządzenie obrazami oraz tabelami, funkcja kopiuj/wklej, możliwość edycji wielu komórek naraz, łatwa i dynamiczna zmiana formuł, możliwość szybkiego usuwania kolumn i wierszy, czy też podstawowe funkcje edycji prezentacji. Pakiet biurowy oferuje podstawowe funkcje, które wystarczają w przypadku podglądu dokumentów oraz okazjonalnej ich edycji. Aplikacja jest darmowa i z pewnością zaciekawi wiele osób, które jedynie sporadycznie muszą dokonywać prostych edycji.

POBIERZ APLIKACJĘ


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.