3 najdziwniejsze aplikacje dla Google Glass

fot. Max Braun/CC/flickr

fot. Max Braun/CC/flickr

fot. Max Braun/CC/flickr

Powoli sieć zapełnia się coraz to wymyślniejszymi aplikacjami dedykowanymi okularom Google Glass. Wśród nich standardowe komunikatory, serwisy i skrzynki mailowe czy translatory. Zobaczmy jednak, jakie najdziwniejsze i najbardziej intrygujące aplikacje szykowane są dla Google Glass. Pewne rzeczy od teraz mogą przestać być takie same.

Zapamiętaj kolory!

Color Snap to aplikacja, która pozwoli zapamiętać wybrany kolor i wykorzystać to później. Działanie aplikacji sprowadza się właściwie do stworzenia zestawu kolorów widocznych na fotografii/zdjęciach. W ten sposób otrzymujemy szczegółowe zestawienie dotyczące palety barw użytej na przykład na plakacie, który bardzo nam przypadł do gustu.

Jako, że program jest dziełem firmy Sherwin-Williams, oferującej w wielu miejscach na świecie materiały wykończeniowe, możemy też zostać skierowani do najbliższego sklepu, w którym dostępne będą farby z poszukiwanymi kolorami.

https://www.youtube.com/watch?v=wdQZHxiMfeM

Gdzie to położyłem?

To prawdziwa gratka dla zapominalskich i właściwie zapowiedź możliwości, jakie niosą Google Glass, pozostających póki co w fazie raczej projektowej i futurystycznej wizji niż realnego produktu. Aplikacja Where Did I Put ma docelowo ułatwiać odnalezienie przedmiotów pozostawionych gdzieś w naszym otoczeniu.

Aby aplikacja zapamiętała jednak przedmiot niezbędna jest komenda głosowa użytkownika. Po jej wydaniu okulary wykonają zdjęcie przedmiotu, a w przypadku poszukiwania obiektu, owo zdjęcie możemy przywołać, żeby sprawdzić, gdzie ostatnio znajdował się ten przedmiot. Pomysł zaiste intrygujący, chociaż jeszcze w fazie dopracowywania.

Sex with Google Glass

To ciekawe, do czego jeszcze będą mogły przydać się okulary Google Glass. I tutaj dla niektórych może zaskoczenie, ale już przygotowano specjalną aplikację, która pozwoli użytkownikom inteligentnych okularów obserwować swoją twarz z perspektywy drugiej osoby w czasie łóżkowych flirtów i igraszek.

Aplikacja pozwoli bowiem na wyświetlenie obrazu w naszych okularach, który widzi druga osoba. Oczywiście chodzi o możliwość podglądania i konfrontowania obrazów, a nie zupełne przełączenie widoku na ten, który widzi druga osoba. Aplikacja Glance App będzie również pozwalać na zarejestrowanie amatorskiego filmu.

glanceapp.info

fot. glanceapp.info


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.