3 aplikacje pogodowe, które przydadzą się podczas wakacji

fot. © pab_map - Fotolia.com

fot. © pab_map - Fotolia.com

Przed nami weekend, sezon urlopów trwa w najlepsze, a pogoda złośliwie nas nie rozpieszcza. Ostatnio pisaliśmy o programach pomagających zaplanować spontaniczne wakacje, dzisiaj przygotowaliśmy dla was przegląd trzech darmowych aplikacji pogodowych, dzięki którym będziecie mogli podczas wyjazdu czuć się pewnie w Polsce i zagranicą.

AccuWeather

AccuWeather to jedna z najczęściej pobieranych darmowych aplikacji pogodowych. Producent przygotował dwie wersje programu – darmową i płatną. Przyjrzymy się funkcjom, które oferuje wariant bezpłatny. Za pomocą AccuWeather sprawdzimy wszystkie niezbędne informacje dotyczące pogody godzinowej oraz długoterminowej dla ponad 2,7 milionów lokalizacji na całym świecie. Program poinformuje nas o opadach śniegu, deszczu, lodzie, nadejściu wiatrów czy burz. Będziemy mogli także sprawdzić: poziom wilgotności, widoczności, wskaźnika UV, prędkości i kierunku wiatru oraz godzinę wschodu i zachodu słońca. Aplikacja została zintegrowana z Google Maps, a użytkownik ma możliwość określenia 6 lokalizacji m.in. na podstawie aktualnej pozycji i GPS-a. Osoby wybierające się do Stanów Zjednoczonych mogą zdecydować się na AccuWeather z dodatkowego powodu: daje on możliwość uruchomienia usługi powiadomień ”push” ostrzegających przed trudnymi warunkami pogodowymi.

AcuWeather, źródło: play.google.com

AccuWeather, źródło: play.google.com

Aplikację dostępną tylko dla Androida pobierzecie tutaj.

Pogoda Yahoo

Ciekawym i przyjemnym dla oka rozwiązaniem jest aplikacja Pogoda Yahoo. Dzieje się tak głównie za sprawą pomysłu producentów: w interfejsie programu wyświetlają się zdjęcia odpowiadające wcześniej ustalonej przez użytkownika lokalizacji i aktualnej w tym miejscu pogodzie. Zdjęcia są pobierane z Flickra i co więcej, każdy może wrzucić tam swoje, które potem będzie użyte przez aplikację.

Pogoda Yahoo, źródło: play.google.com

Pogoda Yahoo, źródło: play.google.com

Co z funkcjami? Są one podobne do tych przedstawionych w AcuWeather. Sprawdzimy więc aktualną i 5-dniową pogodę, przewidywania dotyczące temperatury, godziny wschodu i zachodu słońca, ciśnienie czy prędkość wiatru. Pogoda Yahoo została pobrana już kilkaset tysięcy razy, a jej użytkownicy w większości ocenili ją pozytywnie. Pobierz aplikację na Androida oraz iOS’a.

Twoja Pogoda

Trzecia prezentowana przez nas darmowa aplikacja przyda się wam tylko na terenie Polski. Jej skuteczność sami sprawdziliśmy i możemy polecić jako program, który dokładnie przewiduje prognozy. W darmowej wersji mamy dostęp do informacji o: prognozie na najbliższą godzinę, nocnej i maksymalnie 7-dniowej, temperatury, zachmurzenia, opadach, a także ciśnieniu. Do większej liczby aktualności otrzymujemy dostęp dopiero po wykupieniu wersji pro – jej roczny koszt wynosi 8,99 zł. Dopiero wówczas mamy możliwość zainstalowania widżetu, prognoza 16-dniowej, kalendarium czy ostrzeżeń pogodowych. Dodatkowo, możemy także ustalić jednocześnie dowolną liczbę lokalizacji. Wersja darmowa pozwala natomiast  na zapisanie tylko kilku lokalizacji.

Twoja Pogoda, źródło: play.google.com

Twoja Pogoda, źródło: play.google.com

Pobierz aplikację na Androida oraz iOS’a.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.