3 aplikacje niezbędne do zaplanowania spontanicznych wakacji

fot. © stokkete - Fotolia.com

fot. © stokkete - Fotolia.com

fot. © stokkete – Fotolia.com

Przed wyjazdem na wakacje warto zaopatrzyć się w kilka aplikacji, które ułatwią nam planowanie podróży. Za pośrednictwem PackPoint dowiemy się co koniecznie ze sobą zabrać. Booking.com z łatwością umożliwi znalezienie miejsca na nocleg, a Tripomatic pozwoli przygotować plan podróży. Do dzieła!

Spontaniczne wakacje czas zacząć. Wiesz już gdzie chcesz pojechać, ale nie wiesz, co zabrać, gdzie spać i co zwiedzić? Skorzystaj z poniższych aplikacji.

Część pierwsza: pakowanie

Dla wielu ludzi to istny koszmar! Co zabrać, żeby się zmieścić w limicie wagowym bagażu, jak nie dźwigać ze sobą wszystkiego i co uznać za absolutnie niezbędne? W odpowiedzi na te pytania pomoże aplikacja PackPoint. W zależności od celu naszej podróży, aplikacja automatycznie wygeneruje listę przedmiotów, które należy spakować, a następnie dopilnuje, abyśmy o niczym nie zapomnieli. Program dostosowuję listę do płci oraz charakteru wyjazdu. Oto próbka jego możliwości:

Pobierz PackPoint (Android)

Część druga: nocleg

Jeżeli nie zatrzymujemy się u przyjaciół czy rodziny musimy zadbać o zarezerwowanie noclegu z wyprzedzeniem. W tej sytuacji przydatna okaże się aplikacja jednego z największych serwisów promujących noclegi na świecie, mianowicie Booking.com. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób, korzystając z mapy znajdziemy nocleg nawet w ostatniej chwili i zarezerwujemy hotel bądź pensjonat za pośrednictwem serwisu. Booking.com posiada w ofercie ponad 455 000 placówek w małych hotelach, pensjonatach czy apartamentach na całym świecie. Oczywiście nie zawsze będzie to może najtańsza opcja, ale przy poszukiwaniach na ostatnią chwilę na pewno całkiem skuteczna.

fot. play.google.com/store

fot. play.google.com/store

Pobierz Booking.com (Andoird, iOS, Windows Phone)

Część trzecia: planowanie podróży

Tripomatic to aplikacja znana ze swojej webowej wersji, która pomoże zaplanować trasę z wykorzystaniem mapy i zaznaczeniem kluczowych punktów, które chcemy odwiedzić. Na tej bazie program tworzy plan wycieczki, obliczając czas potrzebny na przemieszczenie się z kolejnych miejsc oraz szacując przeciętny czas zwiedzania. W każdej chwili naszą trasę możemy zmienić, a dostęp do niej mamy z każdego urządzenia, wystarczy, że posiadamy zainstalowaną aplikację i podamy login oraz hasło. Możemy także korzystać z planów udostępnionych przez innych podróżników. Aplikacja przyda się jednak głównie za granicą. Wciąż niewiele jest planów zwiedzania polskich miejscowości.

fot. itunes.apple.com/us/app

fot. itunes.apple.com/us/app

Pobierz Tropomatic (Android, iOS)


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.