15 aplikacji, które są niezbędne w czasie podróży

fot. © Anton Gvozdikov- bank zdjęć Fotolia.com

Na co dzień bez telefonu ani rusz. W czasie wakacji wręcz specjalnie zostawiamy go w pokoju. Są jednak sytuacje kiedy telefon, a konkretnie aplikacja, może nam się przydać. Poruszanie się w terenie, poszukiwanie smakowitego jedzenia i wymiana walut to tylko niektóre z przykładów.  

Kiedy wyjeżdżamy na wakacje chcemy oczywiście odpocząć. Spędzić czas z rodziną, podziwiać widoki, oraz złapać promienie słońca. Chcemy również odciąć się od Internetu, telefonu oraz technologii. Niekiedy jednak może nam się przydać mała pomoc. Szczególnie kiedy musimy szybko sprawdzić i przeliczyć kursy walut. Upewnić się czy nie zeszliśmy ze szlaku albo znaleźć dobrą restaurację na kolację. Wówczas kłania się cała lista aplikacji, w które warto zaopatrzyć się przed wyjazdem. Nasza redakcja przygotowała listę aplikacji, która mogą się przydać w podróży. Zawarliśmy w niej zarówno te najbardziej popularne, jak i te mniej znane programy.

1. Poruszanie się w terenie

Aplikacje, które pomogą się nam przemieszczać w terenie zaoszczędzą nam czasu oraz nerwów. Nikt nie chce się denerwować na najbliższych tylko dlatego, że pomylili drogę lub przegapili skręt i przez to musimy nawracać i nadrabiać 30 km.

Mapy Google

play.google.com/

play.google.com/

Mapy Google nikomu nie trzeba przedstawiać. Pomimo dużej konkurencji na rynku wciąż jest jedną z najbardziej atrakcyjnych pozycji w tej kategorii.

Do pobrania: Google Play i App Store

NaviExpert

Jeśli wybieramy się w trasę samochodem warto zaopatrzyć się w aplikację NaviExpert. Po jej zainstalowaniu uzyskamy dostęp do aktualnych tras oraz bazy użytecznych miejsc, a także będziemy mogli ominąć korki.

Do pobrania: Google Play i App Store

2. Smakowite jedzenie

Jak sprawdzić czy jedzenie, które oferują w tej restauracji jest smaczne? Najprościej oczywiście zapytać osobę, która już tam jadła, kiedy jednak nie mamy takiej możliwości wówczas najprościej najszybciej skierować to pytanie do naszego telefonu.

Tripadvisor

play.google.com

play.google.com/

Najbardziej popularną i cenioną aplikacją jest Tripadvisor, który ma w swojej bazie ogromną liczbę restauracji z całego świata. Ponadto używa jej bardzo wiele osób przez co można wierzyć jej rankingom i ocenom, a na dodatek można jej używać na całym świecie.

Do pobrania: Google Play i App Store

Zaomato

play.google.com

play.google.com/

Zomato jest również bardzo popularną aplikacją, która reklamuje się przekonującym hasłem „Między Tobą a Twoim następnym pysznym posiłkiem jest już tylko jedno kliknięcie”. Aplikacja jest również międzynarodowa – pomaga ona w odkrywaniu nowych restauracji w 23 krajach.

Do pobrania: Google Play i App Store

3. Oszczędzanie pieniędzy

Na pewno nie warto „tracić” pieniędzy wymianie waluty w nieodpowiednim momencie, dlatego warto zaopatrzyć się w aplikacje, która poinformuje nas jak zmieniają się kursy walut, kiedy jest odpowiedni moment oraz sama przeliczy jaką kwotę powinniśmy otrzymać.

Łatwy Przelicznik Walut

play.google.com

play.google.com/

Kiedy zależy nam na przeliczeniu waluty warto pobrać aplikację Łatwy Przelicznik walut. W programie znajdziemy bieżące kursy wymiany dla ponad 180 walut z całego świata wraz z wykresami historycznych kursów.
Do pobrania: Google Play

4. Noclegi

Nie tylko jeśli załatwiamy hotele na ostatnią chwile, ale jeśli zrobiliśmy to z dużym wyprzedzeniem przyda nam się aplikacja w telefonie. Między innymi dlatego, że szybko odszukamy adres hotelu oraz odnajdziemy zrobioną przez nas rezerwację.

Booking, Trivago, Airbnb i Couchsurfing Travel

play.google.com

play.google.com/

Na naszej liście nie mogło zabraknąć aplikacji typu Booking oraz Trivago. Są to programy, w których znajdziemy listę sprawdzonych hoteli na całym świecie. Warto również wspomnieć aplikacje typu Airbnb oraz Couchsurfing Travel, które polegają na wynajmowaniu mieszkania, pokoju albo tylko kanapy u innych użytkowników aplikacji.

Aplikacja Booking do pobrania; Google Play i App Store
Aplikacja Trivago do pobrania: Google Play i App Store
Aplikacja Airbnb do pobrania: Google Play i App Store
Aplikacja Couchsurfing Travel do pobrania: Google Play i App Store

5. Transport

Skyscanner

play.google.com

play.google.com/

Kiedy podróżujemy samolotem i potrzebujemy szybko sprawdzić godzinę oraz cenę biletu wówczas najlepiej zaopatrzyć się w sprawdzoną aplikację. Program nie może nie działa idealnie, ale zazwyczaj wyszukuje najtańsze linie lotnicze, o których nie mieliśmy nawet pojęcia. Dodatkowo aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i ma wiele wariantów wyszukiwania.

Aplikacja do pobrania: Google Play i App Store

PKP Intercity

/play.google.com

play.google.com/

Jeśli zamiast samolotów preferujemy pociągi, a podróżujemy po Polsce wówczas w pamięci naszego telefonu na pewno powinna znaleźć się aplikacja PKP Intercity.
Aplikacja do pobrania: Google Play i App Store

Jak Dojadę

play.google.com

play.google.com/

Kiedy natomiast poruszamy się po wybranym mieście wówczas warto zaopatrzyć się w program Jak Dojadę, który wskaże nam, w jaki powinniśmy wsiąść tramwaj albo autobus, aby dojechać z punktu A do B.

Aplikacja do pobrania: Google PlayApp Store

6. Języki świata

Co zrobić kiedy znaleźliśmy się w kraju, w którym nie umiemy języka, a nasz rozmówca nie rozumie angielskiego? Potrzebujemy zapytać o drogę, zamówić kawę albo kupić bilet. Wówczas najlepiej mieć ze sobą tłumacza w telefonie. Wpisać pytanie po polsku, a program automatycznie przetłumaczy je na przykład na bułgarski.

Tłumacz Google

Tlumacz_Google

play.google.com/

Jednym z najbardziej popularnych tłumaczy jest aplikacja Tłumacz Google. Aplikacja ma możliwości, o których prawdopodobnie większość jej użytkowników nie zdaje sobie sprawy. Może ona błyskawicznie przetłumaczyć tekst, korzystając z aparatu! Możemy również narysować palcem znaki lub litera, a aplikacja nam je przetłumaczy. Nic zatem dziwnego, że aż 3 miliony jej użytkowników przyznało jej ocenę 5.

Aplikacja do pobrania: Google Play i App Store

7. Lista rzeczy to zabrania

Macie ulotną pamięć? Robicie papierową listę rzeczy do zabrania? Zapomnijcie. Aplikacja Pack Point to chyba najcenniejsza pozycja na naszej liście. Kiedy uzupełnimy pole gdzie spędzamy wakacje oraz jak długo wówczas program sam wygeneruje listę rzeczy, które koniecznie musimy ze sobą zabrać!

Aplikacja do pobrania: Google Play i App Store

8. Pierwsza pomoc

Pierwsza_pomoc_Google.jpg

play.google.com/

Ostatnie, ale na pewno jedno z najważniejszych. Pierwsza pomoc to aplikacja, która powstała dla Orange we współpracy z LUX MED oraz LookSoft. Program zawiera wskazówki, które pomogą udzielić pierwszej pomocy w najczęściej występujących przypadkach – co zrobić w przypadku oparzenia słonecznego. Dodatkowo za pomocą aplikacji możemy wezwać pierwszą pomoc oraz ustalić kalendarz leków.

Aplikacja do pobrania: Google Play i App Store

Z plecakiem spakowanym dzięki aplikacji PackPoint, biletami na pociąg w aplikacji PKP Intercity oraz z noclegiem u rodziny poznanej w programie Couchsurfing Travel możemy ruszać na wakacje!


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.