10 technologii, o których prawdopodobnie nie mieliście pojęcia!

fot. © Sergey Nivens - bank zdjęć Fotolia.com

Namiot z solarami, rękawiczki z USB i laserowa klawiatura, to tylko niektóre z technologii o których prawdopodobnie nie wiedzieliście, a które zdobywają serca ludzi na całym świecie. I dają zarobić całkiem niezłe pieniądze.

Życie idzie do przodu, a wraz z nim my oraz wszytko to, co nas otacza. Jedne urządzenia i technologie znikają, inne się pojawiają i wypierają te, które dotychczas służyły nam za „pierwszą pomoc”. Ale istnieją też takie, które trzymają się swojej pozycji i nigdzie nie zamierzają odchodzić, co więcej dzięki rozwojowi, współpracują z najnowszymi urządzeniami. Jeśli myśleliście, że świat technologii nie ma przed Wami żadnych tajemnic, przedstawiamy Wam 10 technologii, o których prawdopodobnie nie mieliście pojęcia, że istnieją.

Rękawiczki z USB

Idzie zima, więc to temat rękawiczek jest jak najbardziej topowym. Wiecie, że na rynku dostępne są rękawiczki z USB? Jeśli większości z Was, pomimo noszenia rękawiczek i tak zimno w ręce, to technologiczne cudo zostało stworzone dla Was. Port USB w rękawiczkach obsługuje Windowsa oraz Macintosha, a dzięki specjalnemu padowi wewnątrz rękawiczek, można dozować ciepło. Koszt takich rękawiczek to tylko 20$ więc jeśli zamierzacie spędzić czas pracy w zimnym miejscu, lepiej się w nie ubezpieczyć. Na przykład tutaj.

technologie 1

www.amazon.com

UFO – 02 detektor

Chyba nikt z nas nie chce zostać uprowadzonym przez OBCYCH, prawda? Właśnie dlatego, dla przezornych, już jakiś czas temu wymyślono technologię mającą na celu szybkie poinformowanie o zakłóceniach, które prawdopodobnie dzieją się z wiadomo jakich względów. Detektor o którym mowa, działa w bardzo prosty sposób – wyczuwa zakłócenia elektromagnetyczne i sygnalizuje je miganiem diody oraz piszczeniem. Wszystko to, w cenie niemalże 90$, choć nadal pojawia się jednak pytanie tak krótkie, że aż nie sposób go nie zadać: „NAPRAWDĘ?!

DETEKTOR

http://www.amazon.com/

Jajko – przypominacz (?)

Jakkolwiek tej technologii by nie nazwać, jedno jest pewno – wzbudza uśmiech na naszych twarzach. Na pewno większość z Was pamięta urządzenia, które wystarczyło odpowiednio wyregulować, a one odpowiadały za ugotowanie jajek na twardo czy to na miękko w zależności od preferencji. Cóż, ta technologia jest poszła o level w przód. Egg Tray, bo o tym urządzeniu mowa, synchronizuje się z Waszym smartfonem i powiadomi Was o stanie jajek, które w nim przechowujecie, ile ich zostało i kiedy przestaną być świeże. Generalnie rzecz ujmując, produkt jest w dość normalnej cenie, bo ok. 13$, ale czy naprawdę coś takiego ma rację bytu?

http://www.amazon.com

http://www.amazon.com

 

Samo mieszający się kubek

Samodzielnie mieszający się kubek brzmi abstrakcyjnie, ale to naprawdę prawda. Za niecałe 6 dolarów możecie go kupić na Amazonie, a potem delektować się idealnie wymieszaną kawą be konieczności brudzenia łyżeczki! Jak reklamują produkt jego twórcy jest on idealny dla każdego, kto po ciężkim dniu pracy nawet nie ma sił na podniesienie ręki i użycie pilota do telewizora, a co dopiero zamieszać ciepłą herbatkę. Kto bogatemu zabroni?

kubek technologie

www.amazon.com

Ładowarka zasilana… ogniem

Tego na pewno się nie spodziewaliście. Ładowarka zasilana ogniem idealnie sprawdzi się na każdym obozie, biwaku czy wycieczce, na której zabrakło Wam prądu lub nie macie do niego dostępu. Z telefonu korzystać jednak trzeba, a jak się okazuje, można do tego wykorzystać niezwykle stare metody. Oczywiście w połączeniu z najnowszą technologią. Campingowy piecyk Biolite, bo o nim mowa naładuje Wam smartfona, pod warunkiem, że napalicie w nim drewnem i podłączycie do niego swoje urządzenie. Proste, a jakie przydatne! Prawda?

http://www.biolitestove.com

http://www.biolitestove.com

 

Laserowa klawiatura

Laserową klawiaturę można kupić już za ok 35 – 40$, a frajdy z jej używania jest zapewne co nie miara. Innowacyjny pomysł daje możliwość przekształcenia dowolnej powierzchni w klawiaturę, która za pomocą Bluetooth łączy się z każdym urządzeniem, np. iPadem czy telefonem. Jacyś chętni na zakup?

http://www.amazon.com/

http://www.amazon.com/

 

Smartdługopis

Smartdługopis to dość innowacyjne urządzenie, które łączy się z systemami iOS oraz Android dzięki Bluetooth Smart i synchronizuje wszystko to, co napisaliście na kartkach, a następnie wyświetla to na połączonym wcześniej urządzeniu. Cel? Bardzo prosty – studenci na zajęciach nie zawsze mogę wszystko narysować czy napisać na swoich tabletach lub smartfonach, a jeśli mogą, to czas na to poświęcony jest zdecydowanie za długi. Dlatego w takiej sytuacji najlepiej jest użyć Smartpena na kartce obok, a chwilę później mieć wszystkie potrzebne informacje na urządzeniu mobilnym. Można również nagrywać treści, odtwarzać je, a także organizować. Amazon oferuje taki produkt w cenie mniej więcej 120$.

smartpen

www.amazon.com

Namiot zasilany solarami

Zasilany energią słoneczną namiot kempingowy to kolejny innowacyjny produkt autorstwa Eddiego Bauera, który pomaga przetrwać nawet najcięższą wycieczkę, a ponadto emisja dwutlenku węgla jest zerowa. Wytwarza wystarczająco dużo energii, aby naładować małe urządzenia elektroniczne, a fakt, że po wejściu na stronę producenta, pojawia się komunikat „SOLD OUT”, świadczy o zapotrzebowaniu na tego typu produkty.

http://www.eddiebauer.com

http://www.eddiebauer.com

 

Tile – nie zgub tego, co ważne

Tile to małe, niepozorne urządzenie, które z pomocą Bluetooth znajdzie Wasze klucze, torebkę, telefon lub „cokolwiek innego”, jak zapewniają twórcy systemu. Wystarczy, że doczepicie mini-produkt do przedmiotu, który znika Wam z oczu najczęściej, ściągniecie appkę i voila! W momencie, w którym nie będziecie mogli znaleźć kluczyków do samochodu, skorzystajcie z aplikacji, która z pomocą sygnału Bluetooth znajdzie poszukiwany przedmiot. Banalne i w niezbyt wygórowanej cenie, prawda?

https://www.thetileapp.com

https://www.thetileapp.com

 

Lusterko bez „martwego punktu”

„Martwy punkt” w lusterku nie raz utrudniał jazdę nie tylko początkującym kierowcom, ale również tym nieco bardziej doświadczonym. 180- stopniowe lusterko, eliminujące kontrowersyjny punkt wydaje się być rozwiązaniem idealnym. Mądre, odkrywcze i chyba faktycznie potrzebne. Allview Rearview Mirror do nabycia tutaj.

http://www.allviewmirror.com/

http://www.allviewmirror.com/


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.