10 najciekawszych aplikacji dla fanów emoji

fot. CC0 Public Domain

Emoji, czyli nowy “język obrazkowy” Millenialsów wykorzystywany jest w komunikacji internetowej i mobilnej. Oto dziesięć aplikacji dla wielbicieli tej formy porozumiewania się, które urozmaicą konwersacje ze znajomymi i zorganizują czas wolny.

Keymoji

Dzięki Keymoji używanie kultowych emotikon będzie prostsze niż kiedykolwiek. Zainstalowaną aplikację należy dodać do dostępnych klawiatur by podczas pisania poza QWERTY zyskać dodatkowe funkcje. Podczas wpisywania fraz obok słów pojawią się emotikony, np. wpisując coffee obok słowa pojawi się kubek kawy. To sposób na szybką komunikację i urozmaicenie przekazu.

Pobierz na iOS

Emoji Booth Pro

Wyobrażałaś/eś sobie kiedy jak wyglądałaby Twoje własne emoji? Dzięki bezpłatnej Emoji Booth Pro możesz dopasować twarz do jednej z dwudziestu emotikon. Wybierz jedną, zrób zdjęcie lub dodaj zdjęcie przyjaciela/gwiazdy i udostępnij je swoim znajomym.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Bitmoji

Bitmoji to bezpłatna aplikacja pozwalająca na stworzenie spersonalizowanych emoji, która w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością. Aby zyskać dostęp do kreatora emotikon musimy zalogować się za pomocą adresu e-mail lub aplikacji Snapchat. Do stworzenia buziek musimy wybrać m.in kształt twarzy, odcień skóry, kolor i długość włosów, włosy, fryzurę, nos, usta, rysy twarzy, zmarszczki, róż czy cień do powiek. Wykreowanych przez aplikację podobizn możemy używać na Snapchacie oraz w aplikacjach do wysyłania wiadomości takich jak iMessage.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

InstaEmoji Photo Editor

InstaEmoji Photo Editor umożliwia dodawanie ulubionych emoji do zdjęć. Zdjęcie można wykonać bezpośrednio za pomocą aplikacji, jak i załadować je z rolki aparatu. Fotografie możemy obracać, powiększać lub uzyskać efekt lustrzanego odbicia. Do wyboru mamy ponad 855 emotikon, które zamienią nasze wspomnienia w zabawną fotopamiątkę.

Pobierz na iOS

Betches

Betches Loves Emoji to typowo kobiece oblicze języka emoji. Znajdują się cztery kategorie naklejek: Samplery (bezpłatne) oraz Beauty, Chill, Fitness&Food oraz Party – każda za 1,99€. Najlepiej opłaca się jednak wykupić dostęp do wszystkich kategorii za 2,99€. Wśród emotikon znajdziemy rzeczy będące na topie m.in kobiece dodatki, kubek kawy ze Starbucks’a, awokado oraz buźki kobiety w różnych sytuacjach np. pijącą wino czy robiącą selfie.

Pobierz na iOS 

KIMOJI

Gwiazdą języka emoji stała się także Kim Kardashian West. Stworzono specjalną, płatną aplikację w której można znaleźć ponad 400 kimoji i kimgifów, zarówno z samą celebrytką jak i jej mężem Kanye oraz córką North. To prawdziwa gratka dla fanów Kardashianki.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Minions Emoji

Bob, Stuart i Kevin to Minionki to bohaterowie aplikacji Minions Emoji. Naklejki, emoji i gify to dostępne opcje dla fanów żółtych postaci. Klawiatury można używać w aplikacjach Facebook, Gmail, What’s App, Line czy Twitter.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Disney Emoji Blitz

Disney Emoji Blitz to idealna aplikacja dla wielbicieli postaci Disney’a. Działa jak gra – aby zebrać ikony należy zagrać w dopasowanie. Wówczas można zdobyć ponad kilkaset emotikon m.in z “Małej Syrenki”, “Kopciuszka”, “Toy Story” czy “Gdzie jest Dory?”. Wyniki można udostępnić swoim znajomymi i porównać swoje osiągi z innymi.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Scratch & Guess Emoji Quiz

Scratch&Guess Emoji Quiz to gra polegająca na “zdrapywaniu” fragmentu emoji, zgadywaniu co miałyby oznaczać i zdobywaniu w ten sposób punktów. Trudność quizu polega na tym, że na wybór rozwiązania mamy piętnaście sekund i nie możemy odsłonić całego obrazka. W razie wątpliwości możemy skorzystać z trzech pomocy: zamrożenia czasu na pięć sekund, możliwości ponownego “zdrapania” oraz usunięcia trzech nieprawidłowych odpowiedzi.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Emoji Quiz

Ponad pięćset poziomów gry i seria emotikon do rozszyfrowania to aplikacja Emoji Quiz. Zgaduj nazwy miejsc, marek, zwierząt czy tytuły filmów i utworów. Quiz pobrano z AppStore już ponad pięć milionów razy.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Rozwój emoji

Język emoji wciąż się rozwija – w listopadzie pisaliśmy o klawiaturze Emoji, dodawane są nowe znaki, a jakiś czas temu stworzono nawet encyklopedię Emojipedia dla lepszego zrozumienia przekazu i znalezienia odpowiednich emotikon. Wciąż powstają nowe aplikacje, które dają nam nowe mozliwości. Przekaż emocje w nietypowy sposób – zaskocz swoich znajomych emotikoną z Twoją twarzą, zdjęciem z dodatkami, komunikatem z buźkami, Minionkami, Kim Kardshian czy postaciami Disney’a lub po prostu wysokimi wynikami w grach związanych z emoji.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.