10 aplikacji przydatnych w szkole

fot. © Syda Productions- bank zdjęć Fotolia.com

Powakacyjny powrót to szkoły nigdy nie jest łatwy. Dzięki niżej zaprezentowanym aplikacjom powrót do szkolnej rzeczywistości będzie przyjemniejszy.

Kolorowy plan zajęć, kalendarz przypominający o nadchodzących wydarzeniach, słownik przydatny na lekcjach języka obcego, skaner do skanowania i zapisywania notatek czy kalkulator, dzięki któremu rozwiążemy nawet najtrudniejsze równania wspomogą szkolne obowiązki. Aby organizacja roku szkolnego była łatwiejsza, przedstawiamy 10 aplikacji, które przydadzą się każdemu uczniowi.

PLAN LEKCJI

Mobilny plan zajęć

plan lekcji

fot. Appstore.com

Aplikacja Mobilny plan zajęć to łatwy dostęp do harmonogramu w telefonie. Przede wszystkim możemy dodać w niej zajęcia oraz wybrać czas ich trwania i długość przerw, co jest szczególnie przydatne w przypadku niestandardowych lekcji. Możemy także posiadać kilka planów lekcji, które nie kolidują ze sobą.

Pobierz na iOS

Plan lekcji

plan lekcji2

fot. Play.google.com

Dzięki aplikacji Plan lekcji w prosty sposób stworzymy łatwy do odczytu, kolorowy plan lekcji. Dodając zajęcia należy uzupełnić informacje o numerze sali, nauczycielu prowadzącym. Mamy także możliwość dodania notatki na temat przedmiotu.

Pobierz na Android

KALENDARZ

Kalendarz Google

kalendaaarz

fot. Play.google.com

Kalendarz Google to jedna z najpopularniejszych aplikacji tego typu. Może być zsynchronizowana z wydarzeniami z Gmaila, możemy dodawać do niej cele np. „powtarzać słówka z angielskiego trzy razy w tygodniu” oraz dostawać przypomnienia o zadaniach. Harmonogram ma także nowy widok i możemy go przeglądać wraz ze zdjęciami i mapami.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Kalendarz PL

kalendaaaaaz

fot. Play.google.pl

Dzięki Kalendarz PL zyskamy informacje o świętach państwowych i kościelnych, które obchodzone są w tym miesiącu, o tym kto obchodzi imieniny, jaką mamy pogodę i co w danym dniu miało miejsce kilka/kilkadziesiąt/kilkaset lat temu. Aplikacja ma podgląd zarówno dzienny, jak i miesięczny.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

SŁOWNIK

Tłumacz Google

fot. Appstore.com

fot. Appstore.com

Najlepszy przyjaciel każdej osoby uczącej się języka obcego, Tłumacz Google, pozwala na wpisywanie ręczne i za pomocą klawiatury oraz nagrywanie słów, które potrzebujemy przetłumaczyć. W sumie do wyboru mamy aż 103 języki, a dla funkcji robienia zdjęć tekstom 37 oraz dla odręcznego pisania 93.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Słownik PONS

poons

Słownik PONS zawiera 12 milionów słów i zwrotów w 35 słownikach PONS i w sumie w 36 językach. W ułamku sekundy zyskamy wierne przetłumaczenie prostych zdań i tekstów we wszystkich językach. Ponadto możemy skorzystać z funkcji trenera słownictwa i kolekcjonować trudne do zapamiętania słowa.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

SKANER

Tinny Scanner

fot. Appstore.com

fot. Appstore.com

Tinny Scanner zeskanuje nasze dokumenty, zdjęcia, przepisy, paragony czy raporty i zamieni je na format PDF. Bezpośrednio za pomocą aplikacji skany można wysyłać e-mailem, wrzucić na Dropbox, Evernote, Google Drive, One Drive czy Box oraz przesłać za pomocą Wi-Fi do komputera.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Fast Scanner

fot. Appstore.com

fot. Appstore.com

Fast Scanner to aplikacja do szybkiego skanowania treści do formatu PDF lub innego. Możemy edytować zeskanowane pliki tak, by były jak najbardziej czytelne. Ponadto nie ma żadnego limitu skanów i możemy otwierać je w takich aplikacjach jak Dropbox, Evernote, SkyDrive czy GoogleDrive.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

KALKULATOR

MyScript Calculator

kalkulator

fot. Play.google.com

MyScript Calculator to dość nietypowy kalkulator – jego interfejs przypomina kartkę papieru, a w samej aplikacji możemy pisać ręcznie. Program rozpoznaje pismo, konwertuje równania w komputerowe cyfry i podaje rozwiązanie.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Calculator – unit converter

fot. Google.play.com

fot. Play.google.com

Pobierz na Android

Ponadto polecamy instalację jednego z kreatywnych budzików, takich jak Walk Me Up!, Wake Alarm Clock, Budzik Puzzle, Game Up Alarm Clock, Tiger Budzik, Alarmy (Sleep if U Can) czy Genius Alarm – Weather Smart Alarm, które opisaliśmy w artykule o najskuteczniejszych aplikacjach do budzenia.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.